1artrW niedzielę, 30 marca w klubie Luka wystąpiła grupa Artrosis.  Zespół powstał w 1995 roku w Zielonej Górze. Założyli go Magdalena Stupkiewicz, Krzysztof Białas i Maciej Niedzielski.

Początkowo muzyka, mimo iż z instrumentami klawiszowymi i elektroniczną perkusją, opierała się w dużej mierze na ciężkim, gitarowym brzmieniu. Zespół na ogólnopolskiej scenie zadebiutował w 1996 roku, na trzeciej edycji festiwalu Castle Party. Muzyka ich coraz bardziej ewoluowała w stronę metalu gotyckiego, jednocześnie zespół rezygnował z ciężkich riffów na rzecz delikatnych dźwięków instrumentów klawiszowych.

Przez lata swej działalności muzycznej wydali z sumie 10 płyt, przy czym ostatnia się pojawiła po pięcioletniej przerwie w działalności zespołu. W międzyczasie skład grupy także się zmieniał. 7 listopada 2011 roku ukazał się album Artrosis zatytułowany Imago. W zespole pojawił się nowy gitarzysta – Grzegorz  Piotrowski  i perkusista Janusz Jastrzębowski, były członek grupy Closterkeller.

Koncert w Luce zgromadził w większości młodych fanów, którzy dali zejść zespołowi ze sceny dopiero po trzecim bisie – Szmaragdowa Noc.

Zobacz także:

Artrosis w Stereo Krogs (foto)

Artrosis i AHEAD w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
23032013_236
Kamień Kamień Kamień w Lizard King (foto)
IMG_6078
Ewie tak, rakowi nie w Bajkonurze (foto)
Piotrkowska Kameralnie: Romuald Erenc & Romuald Szałek (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*