Z radością zapraszamy Państwa na kolejny koncert z cyklu #artkombinatjazzoclock! Kontynuujemy projekt muzyczny, który zainicjowaliśmy wiosną 2021roku wraz z ze znanym łódzkim trębaczem Piotrem Krzemińskim. Nasz cykl jest przeglądem sceny jazzowej, zarówno polskiej jak i zagranicznej. W klimatycznych wnętrzach Sceny Monopolis goszczą czołowi muzycy, pozwalając łódzkiej publiczności na kontakt z jazzem w najlepszym wydaniu. 

16 lutego gościć będziemy kwartet Arka Skolika z gościnnym udziałem Piotra Krzemińskiego w składzie:

Arek Skolik – perkusja 

Marcin Kaletka – saksofon 

Tomasz Białowolski – pianino 

Wojciech Szwugier – kontrabas  

Piotr Krzemiński – trąbka 

Arek Skolik Quartet

Arek Skolik − wybitny perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i dziedzictwa kultury. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca. 

Wojciech Szwugier – kontrabasista i gitarzysta basowy. Miał okazję występować m.in. z Edem Cherry, Januszem Muniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Przemysławem Dyakowskim, Tomaszem Grzegorskim, Marcinem Ślusarczykiem, Jazz Band Ball Orchestra, Big Bandem Akademii Muzycznej w Krakowie i Big Bandem Kalatówki. Współtworzy wiele młodych formacji muzycznych, wraz z którymi miał okazję nagrać kilka płyt oraz występować na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. 

Tomasz Białowolski – pianista jazzowy, akompaniator, pedagog, autor muzyki do spektakli teatralnych. Członek zespołów Białowolski/Szwugier/Skrzynski trio, Paulski/Białowolski Quartet, New Brand Quintet, projektu “To Muniak With Love” oraz Sitkowski Band – Two Generations. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu – Januszem Muniakiem, Janem “Ptaszynem” Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem. 

Marcin Kaletka – saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, absolwent Frost School of Music, University of Miami, USA. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z: Piotrem Wojtasikiem, Erykiem Kulmem, Markiem Bałatą, Agą Zaryan, Leszkiem Możdżerem, Dariuszem Oleszkiewiczem czy Piotrem Wyleżoł. Jest również współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet oraz liderem formacji Marcin Kaletka Quartet. AREK SKOLIK QUARTET | 16 LUTEGO 2022 | GODZINA 19:00

– BILETY W CENIE 75 ZŁ – Wydarzenie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Obowiązują maseczki.

 

Bilety

https://scena-lodz.vectorsoft.pl/MSI/Default.aspx?event_id=172&typetran=0&returnlink=%7e%2fmvc%2fpl%3fsort%3dFlow%26date%3d2022-02-16

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1805
Brooks Was Here, Tsrod i Skinny Girls w Stereo Krogs
The Washing Machine i „Zaginiony świat” w TU
Zacier Solo w TU

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*