arterie7_004Tradycyjnie przed wydaniem papierowej wersji pisma w Poleskim Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie promocyjne najnowszego numeru Arterii.

 
Redakcja za hasło przewodnie siódmego numeru wybrała „Awersja /Inwersja /Rewolucja”. To co się rzuca jako pierwsze w oczy, to brak znanych nazwisk, których nigdy w Arteriach nie brakowało. Na upartego za „osobowość” numeru uznać można Igora Stokfiszewskiego, bohatera wywiadu „Nie będziemy wieszać poetów”.

Co poza ikoną „Krytyki Politycznej” znalazło się w numerze? Zapis debaty dotyczącej naszego miasta, która odbyła się jakiś czas temu w ms2 i w której mieli wziąć udział ludzie „spoza układu”. Ciekawostką jest to, że niedawno jeden z bohaterów tego spotkania został zatrzymany przez ABW.

Oprócz tego proza Janusza Radwańskiego, Łukasza Grzesiczaka, Piotra Sobolczyka, Ewy Frankowskiej, Jakuba Przybyłowskiego. Wiersze Dariusza Eckera, Justyny Fruzińskiej, Grzegorza Kociuby, Janusza Radawańskiego, Macieja Gierszewskiego, Tomasza Bąka, Kacpra Płusy, Igora Jarka, Michała Wróblewskiego.

Interesująco zapowiada się felieton Piotra Bielskiego z Białych Gawronów „O rewolucji z miłością” oraz blok tłumaczeń: wiersz Anny Achmatowej oraz proza Dejana Dimova. Wywiady z Pawłem Hajnclem, Tomaszem Bąkiem plus eseje, recenzje, reportaże oraz galeria obrazów Teodora Durskiego. Do numeru dodano książkę Piotr Gajdy pt. Zwłoka. Już wkrótce Arterie powinny być dostępne w całym kraju w Empikach. Kolejny numer niebawem – hasło przewodnie „Zaświaty”, można próbować swpich sił i wysyłać teksty na adres redacji arterie.spp@gmail.com.

Przed spotkaniem upominkiem obdarowano Przemysława Owczarka. Po promocji siódmego numeru w Poleskim Ośrodku Sztuki zorganizowano spotkanie z Piotrem Gajdą (poprzedził je pokaz filmu Lokomotywa Zbigniewa Rybczyńskiego), a następnie promocję  „Augabe”   z udziałem Marka Tardiego i Kacpra Bartczaka. W tym chicagowskim piśmie można przeczytać wiersze kilkunastu polskich poetów m. in. Moniki Mosiewicz, Kacpra Bartczaka i Przemysława Owczarka.

 
Arterie Arterie ArterieArterie
Arterie Arterie ArterieArterie
ArterieArterie ArterieArterie ArterieArterie
ArterieArterie Arterie ArterieArterie
ArterieArterie Lokomotywa Lokomotywa
Lokomotywa Zwłoka - Piotr Gajda Zwłoka - Piotr Gajda
Aufgabe Aufgabe Aufgabe
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08092012_032
Czytanie Pana Tadeusza w Pasażu Schillera (foto)
DSC04222
Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Witold Jabłoński i Fru (foto)
Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*