Art of breaking- breaking back on the streets

plakat_fbW sobotę 31 sierpnia o godzinie 12.00 w strefie Central Parku na dachu Galerii Łódzkiej rozpocznie się trzecia edycja imprezy dedykowanej fanom bboy’ingu zatytułowana „Central Park – Art of Breaking”.

„Taniec breakdance narodził się w latach 70-tych w nowojorskiej dzielnicy Bronx, dlatego sceneria Central Parku stanowi idealne tło do przeprowadzenia imprezy tanecznej w ulicznym stylu. Art of Breaking jest wydarzeniem mającym na celu przybliżenie tańca powszechnie znanego pod nazwa breakdance jako formy sztuki oraz wypowiedzi młodych ludzi. Breakdance ukazuje pozytywny wpływ kultury hip – hop na kształtowanie charakteru młodych ludzi przez aspekt rywalizacji tanecznej, eliminując elementy agresji” – tłumaczy Krzysztof Zięba „Fabian”, koordynator wydarzenia.

Organizatorzy zaprosili do współpracy najlepszych tancerzy i pedagogów, dlatego wydarzenie będzie miało charakter zarówno rozrywkowy, jak i edukacyjny. Do grona ambasadorów festiwalu dołączyli: Bboy Robin reprezentujący rosyjską grupę „Top 9” oraz międzynarodową legendarną grupę „Mighty Zulu Kingz”, a także pochodzący z Włoch będący na scenie od 1997 roku Bboy Renato reprezentujący „Licence to Chill” oraz Bboy Sapa członek ukraińskiej grupy „West da crew”. Fani hip-hopu docenią muzyczną warstwę zawodów, za którą odpowiedzialni będą znakomici dj’e: Dj Plash oraz Dj Fim.  Swój udział w zawodach potwierdziły czołowe polskie grupy takie jak: Cats Claw, obrońcy tytułu z ostatniej edycji Break Nuts, Sztewite Gang, Most Broken.

Festiwal jest zawsze niepowtarzalnym widowiskiem, obfitującym w spektakularne akrobacje i taneczne popisy. Do Łodzi przyjadą zarówno zawodowcy, jak i początkujący tancerze, a najmłodsi uczestnicy konkursu będą mieli zaledwie 7 lat.

Taniec to pasja, ale nie zabraknie również nutki rywalizacji. Na zwycięzców czeka uznanie publiczności oraz nagrody pieniężne i gorące ubrania od marki Tabasko!
„To kolejne działanie jakie tego lata Galeria Łódzka proponuje młodzieży. Wierzymy, że nie samo zwycięstwo jest najważniejsze, a aspekt wymiany doświadczeń oraz dobrej zabawy!” – podsumowuje z uśmiechem dyrektor Galerii Łódzkiej Beata Stefańska.

Zapraszamy w sobotę o godzinie 12.00 do Galerii Łódzkiej. Czy podejmiesz wyzwanie i zobaczysz jak Twój świat może zawirować i stanąć na głowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *