„#ArlekinwDomu!” to akcja, jaką łódzki Teatr Lalek Arlekin prowadzi dla swoich widzów online od początku ogłoszenia stanu epidemicznego. Rodzice, którzy siedzą z dziećmi w domu, mogą codziennie na dobranoc wysłuchać „Szeptanek” – profesjonalnego słuchowiska przygotowanego z domu przez aktora Teatru, który jest jednym z bardziej znanych audiobookowych głosów. Zdalnie powstają też cykle etiud i nagrań aktorów z ich własnych domów, widzom będą udostępniane materiały do domowych zabaw  nawiązujące do spektakli teatru

– Przyzwyczailiśmy się, że to my gościmy widzów u nas w Teatrze. Tymczasem czas epidemii sprawił, że sytuacja się odwróciła.  Dziś chcielibyśmy być gośćmi u naszych widzów, jednocześnie goszcząc ich w naszych domach. Dlatego otworzyliśmy przed nimi drzwi i wpuszczamy widzów do siebie online, zapraszając do akcji #ArlekinwDomu! – mówi dyrektor teatru Wojciech Brawer.

Od 16 marca, codziennie o godz. 20.00 na profilu FB Arlekina emitowane są „Szeptanki” – bajki, czytane do snu przez Wojciecha Stagenalskiego. Aktor obdarzony, spokojnym, aksamitnym głosem, znanym fanom audiobooków, czyta bajki techniką zwaną ASMR (autonomous sensory meridian response), która wg części naukowców może wspierać techniki relaksakcji, odprężać, wpływać pozytywnie na wyciszenie, skupienie i sen.  Może też wyłączać części mózgu odpowiedzialne za stres i niepokój. Każda nowa „Szeptanka” jest filmowo zapowiadana rano, o godz. 9.00, specjalnym nagraniem ,nawiązującym do tytułu, sytuacji lub postaci.

21 marca, w sobotę o godz. 18.00 ruszy zupełnie nowy cykl, nadawany z domów przez aktorów Arlekina. Widzowie, obserwujący profil na portalach społecznościowych – Facebooku i YouTubie będą mogli poznać przygody zabawnych bohaterów, stworzonych często z tego, co aktorzy mają pod ręką, m.in. świetnie gotującego w sieci Muńka, ćwiczącego z dziećmi w ogrodzie Wuefisty Tralalisty czy przygody pewnego Cosika. Aktorzy Arlekina pokażą też, jak sami radzą sobie z kwarantanną, jakie są ich sposoby na nudę, ich zainteresowania czy artystyczne poszukiwania. Będzie można spotkać się z tymi, którzy często kryją się na scenie za teatralną maską lub parawanem. Emisje planowane są trzy razy w tygodniu – w soboty, wtorki i czwartki.

W nadchodzących dniach Teatr przyjdzie też z pomocą rodzicom, którym brakuje już pomysłów na zabawy z dziećmi w domu. Będzie udostępniał materiały do zabaw nawiązujące do spektakli teatru, gry i kolorowanki przygotowane przez pracownie Arlekina. Z teatralnego Facebooka widzowie mogą też ściągnąć sobie specjalnie stworzone kolorowe nakładki propagujące akcję Zostań w domu – ale z logotypem Teatru i hasłem #ArlekinwDomu!

Działamy na gorąco. W zależności od długości stanu epidemicznego będziemy rozwijać naszej działania według potrzeby i zgodnie z zainteresowaniem widzów. – dodaje Wojciech Brawer.

Zapraszamy na nasz profil na FB: https://www.facebook.com/teatrarlekin/

Zostańcie w domu! Zostańcie z nami w domu!

Dotychczasowe ZAPOWIEDZI I SZEPTANKI:

Zapowiedź 1 – https://www.facebook.com/watch/?v=526324761356142

Szeptanka 1 Złota Rybka https://www.facebook.com/teatrarlekin/posts/3514536575287609

Zapowiedź 2 – https://www.facebook.com/teatrarlekin/videos/501764327175854/

Szeptanka 2 Kot w butach – https://www.facebook.com/teatrarlekin/posts/3517807968293803

Zapowiedź 3 – https://www.facebook.com/teatrarlekin/videos/608548816390885/

Szeptanka 3 – Śpiąca królewna https://www.facebook.com/teatrarlekin/posts/3520613481346585

Zapowiedź 4 https://www.facebook.com/teatrarlekin/videos/600858820495975/

Szeptanka 4 – Pastuszka gęsi – PREMIERA DZIŚ 20.00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
animart
AnimArt Międzynarodowy Festiwal Animacji
Krzesła w Teatrze Logos
teatr_48_Ony
Oni w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*