maroko2Od 18 do 26 czerwca Teatr Arlekin był gościem specjalnym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Kultury w Rabacie. Patronat nad imprezą sprawował Jego Wysokość Król Maroka Mohammed VI.

 
Festiwal zorganizowano z ogromnym rozmachem. Powstało specjalne miasteczko dla dzieci .W kilkunastu miejscach w Rabacie prezentowane były działania artystyczne grup teatralnych z różnych stron świata  a przede wszystkim z Afryki. Arlekin został zaproszony przez Ambasadę Polski w Rabacie, aby przybliżyć Marokańczykom teatr lalek. Trzeba tu wspomnieć, że w Maroku nie ma tradycji teatru lalek, więc kukły wykonane w pracowniach plastycznych łódzkiego teatru wzbudzały powszechne zainteresowanie. Ponadto spektakl Czerwony Kapturek, który zaprezentowano wzbudził wiele radości i zachwytów zarówno wśród dzieci, jak  i dorosłych widzów.
 
maroko1m maroko3m maroko4m
W podróży do Maroka teatrowi towarzyszył Arlekinek. Była to jego pierwsza podróż po opuszczeniu pracowni plastycznej. Oprócz Rabatu udało mu się zwiedzić także Marakesz. Miał okazję napić się tradycyjnej marokańskiej herbaty miętowej, przyjrzeć się warsztatowi artystów sztuki użytkowej, a także uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim był sam festiwal. Gdziekolwiek się pojawił od razu zjednywał sobie ludzi i nawiązywał wielokulturowe przyjaźnie.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1892
Brzydal w Art_Inkubatorze (foto)
IMG_8211
Letnia Scena: Rozmowa z… (foto)
IMG_8379
Letnia Scena: Przebudzenie wiosny (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*