Arena Młodych i Arena Rodzin w Atlas Arenie

Tegoroczna Arena Młodych odbędzie się w dniach 9 – 10 kwietnia (wtorek – środa) i zgromadzi uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem organizowanego już po raz drugi wydarzenia jest ewangelizacja młodych mieszkańców miasta.

Organizatorzy liczą, że tegoroczna Arena Młodych może zgromadzić blisko 20 tys. uczniów łódzkich szkół, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie i refleksji biblijnej oraz wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, a ponadto odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu.

Pomysłodawcą „Areny Młodych” jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który dzięki tej inicjatywie chciałby odnowić relację młodzieży z Bogiem i Kościołem. – Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 9-10 kwietnia i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów jako osoby kompletnie nowe – mówił abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w kwietniowym spotkaniu ewangelizacyjnym.

Arena Rodzin

Tegoroczną nowością będzie “Arena Rodzin”, która odbędzie się w piątek 12 kwietnia br. pod hasłem „Amoris Laetitia”. Skierowana jest ona do małżeństw i związków niesakramentalnych, które chcą pogłębić relację ze sobą i Jezusem.
W czasie tego wyjątkowego spotkania znajdzie się chwila na refleksje nad Słowem Bożym i swoim życiem rodzinnym. Uczestnicy wysłuchają rozważania metropolity łódzkiego oraz wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystko to będzie okraszone dobrym śpiewem i modlitwą uwielbienia. Spotkanie zakończy wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Zapisy

Aby wziąć udział w Arenie Młodych należy zgłosić swoją chęć i pragnienie uczestniczenia w niej u swojego szkolnego katechety, który będzie dysponował kartami wstępu uprawniającymi do uczestnictwa tym ewangelizacyjnym wydarzeniu.

Rodziny, które chciałyby uczestniczyć w Arenie Rodzin proszone są o wypełnienie formularza zapisów znajdującego się na stronie: https://www.csr.org.pl/aktualnosci/csr/arena-rodzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *