Archiwalne Teatry Telewizji w Teatrze Małym w Łodzi

teatramalyTeatr Mały w Manufakturze zaprasza do podróży sentymentalnej w znakomite czasy teatru telewizji. Zapewne istnieje spora rzesza miłośników dawnych poniedziałków, która to o 20 z minutami zasiadała przed odbiornikiem telewizyjnym, aby obejrzeć spektakle w wykonaniu wspaniałych polskich aktorów.

 
Przy wsparciu Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego w 25 kolejnych poniedziałków teatr zaprasza na powtórkę z przeszłości. Znakomity realizator i reżyser telewizyjny Mieczysław Małysz, który ma na swoim koncie pracę przy ponad stu spektaklach będzie gospodarzem tych spotkań.
 
– Wierzymy, że każdą emisję zaszczycą swoim udziałem artyści, którzy brali udział w tych realizacjach- aktorzy, reżyserzy, ludzie telewizji – mówi Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego.

Na 60-calowym telewizorze ustawionym na scenie Teatru Małego obejrzymy specjalnie wybrane przedstawienia, które leżą sobie spokojnie w archiwach telewizji. Pierwszy pokaz 20 września – Drewniana miska Edmunda Mirrisa w reżyserii Tadeusza Worontkiewicza z niezapomnianą rolą Ludwika Benoit, który jest patronem Stowarzyszenia Komedia Łódzka, w ramach którego działa TEATR MAŁY w Łodzi.

Pełen repertuar Teatru Małego możecie znaleźć tutaj.

 
Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *