Archangelica_final_promo_blueW czwartek, 16 marca o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji Archangelica. Jako support pojawi się Maszyna. Bilety w cenie: 10 zł przedsprzedaż/20 zł w dniu imprezy.

Archangelica powstała w 2004 roku, założona przez klawiszowca Darka Ojdanę. Od tego czasu następowało wiele zmian w składzie, grupa zachowała jednak pierwotny styl klimatycznego rocka. W obecnym składzie jedynym członkiem z pierwotnego składu jest Maciej Engel. Do składu dołączył Robert Kubajek – perkusja, Asia Przybysz – gitara basowa, Mariusz Jasiak – gitara solowa i Patrycja Mizerska – wokal Zespół w 2013 roku wydał pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną „Like a drug”, która została bardzo ciepło przyjęta przez fanów rocka progresywnego. We wrześniu 2016 roku ukazało się drugie oficjalne wydawnictwo „Tomorrow starts today”.

Zespół Maszyna powstał w 2011 roku. Styl wokół jakiego oscyluje grupa to mieszanka hard rocka, trash metalu i metal core. Mają na koncie demo pt. „Dziki Kraj” z 2012 roku a w 2016 roku zespół własnym nakładem wydał debiutancką płytę „Miliony Słów”, która odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Miesięcznik Teraz Rock ocenił album na 4 w skali od 1-5. Zespół cały czas aktywnie tworzy i koncertuje. Można ich było zobaczyć na jednej scenie m.in. z Proletaryat, Złymi Psami, Corruption, Kabanosem a także z Turbo czy też The Sixpounder, z którymi zagrali w Grodzie Rycerskim w Byczynie na pierwszej edycji Dark Fest 2013. W 2016 roku zaprezentowali się m.in. na trasie Orlen Warsaw Marathon, Rock May Festiwal w Skierniewicach czy też na 8. Festiwalu muzyki Rockowej – Rockowisko Hajnówka oraz na głogowskim Mayday Rock Festival.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
chlopcykontrabasia
Chłopcy kontra Basia w Scenografii
Angela_Gheorghiu_-_plansza
Angela Gheorghiu w Teatrze Wielkim
lasio
Lasio Companija w New York

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*