apteka13 kwietnia po 20 w Stereo Krogs rozpocznie się niezwykły koncert legend polskiego punkrocka. Na scenie pojawi się Apteka i Kryzys w towarzystwie Nancy Regan. Bilety kosztują: 20/25 zł.

Apteka –  Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków (Synteza, AAABig Noise, Narkotyki czy Urojone całe miasto) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. Apteka od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.

Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

Kryzys – jeden z pierwszych polskich zespołów punk rockowych. Założony w 1978 roku w Warszawie przez Roberta Brylewskiego (początkowo pod nazwą The Boors). Działał do 1981 roku. Zespół nie ograniczał się do punka sięgając w swojej twórczości m.in. do reggae i jazzu. W 1981 roku udało im się wydać płytę we Francji, za co zostali mocno skrytykowani przez ówczesne media. Na początku lat dziewięćdziesiątych nagrania z tego longplaya znalazły się na półoficjalnej kasecie Król much. Jedynym oficjalnym wydawnictwem zespołu była kaseta 78-81 (1994). Częste zmiany składu doprowadziły do rozwiązania zespołu, na gruzach którego powstała Brygada Kryzys. Teraz zespół powrócił na scenę i gra by pokazać młodym pokoleniom co to punkrock.

Nancy Regan – zespół powstał na początku 2010 roku. Członkowie grupy związani są lub byli z takimi formacjami jak Kryzys, Nowy Świat, Martin Solo, Clint Eastwood, Wiewiorczaki czy Cross side. Band obrał sobie za drogę połączenie tego co najlepsze w hard core, post punk i brudnym brzmieniu. 18 maja 2012 odbyła się premiera pierwszej płyty zespołu pt. Warszawa Gdańska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzka_pyta_roku_2013_20140308_1986995247
Łódzka Płyta Roku 2014: znamy finałową dziesiątkę
Andrzej Piaseczny w Wytwórni
SROGO w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*