PA0100091 października 2012 r. zapłonęły w Łodzi pierwsze znicze żałobne przed zrujnowanymi kamienicami w akcji społecznej Towarzystwa Wiedzy Psychologicznej „Start” Apel Umarłych Kamienic.

Akcja adresowania jest do mieszkańców Łodzi. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom, że:
– przestrzeń publiczna jest wspólną własnością i dobrem, za którą ponosimy indywidualną odpowiedzialność, manifestując ją w każdym zachowaniu;
– estetyka przestrzeni publicznej wpływa w istotny na zachowanie ludzi; jest ważnym komunikatem;
– Łódź jest miastem wymierającym a szczególnym niepokojem napawa stan śródmieścia, które wymaga radykalnych działań.

PA0100121

Akcja odbywać się będzie codziennie, każdego dnia organizatorzy zapalą znicz przed jedną, wybraną umarłą kamienicą. Dodatkowo w każdą sobotę odbędzie się Apel Umarłych Kamienic, w godzinach 19 – 22.00; w czasie apelu zostanie odczytany kolejny fragment listy umarłych kamienic i za każdą zostanie zapalony płomyk; wizerunek kamienicy, o ile to możliwe, zostanie wyświetlony na przygotowanym ekranie.

Apel odbędzie się: 6 października – ulica Piotrkowska 58, października – Pasaż Schillera, 20 października – Pasaż Rubinsteina i 2października – Plac Dąbrowskiego. 31 października, w godzinach 19 – 22.00, ulicą Piotrkowską, od Placu Wolności do alei Piłsudskiego, przejdzie kondukt żałobny.
   
Jak mówią pomysłodawcy: każdy może przyłączyć się do akcji – zapalić przed umarłą kamienicą znicz i przysłać zdjęcie z opisem do nas, wziąć udział w apelu lub pójść w kondukcie. Zapraszamy wszystkich, którym drogi jest los naszego miasta.

Zobacz także:

Uroczystości pogrzebowe zajezdni Dąbrowskiego (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Najlepszym motorniczym w Łodzi jest kobieta (foto)
Parada Niepodległości w Łodzi (foto)
IMG_5526
Pociąg Parabuch – 13 września (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*