14 lutego o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się antywalentynowy wieczór. W programie same – spotkanie z Michałem Tabaczyńskim, Konkurs Wiersza Erotycznego i koncert zespołu hethet. Wstęp wolny.

godz. 19.00
Spotkanie z Michałem Tabaczyńskim, autorem książki „Pokolenie wyżu depresyjnego”
Prowadzenie: Maciej Robert

To nie jest książka o depresji, ale esej z elementami depresyjnymi w tle.
„Depresyjne przebudzenia, poranny szczyt depresji, depresyjna droga do pracy, sama praca – jeszcze bardziej depresyjna. Depresyjne samochody i depresyjne korki, w których te samochody beznadziejnie tkwią. Depresyjna literatura i muzyka depresji w tle. Depresyjne kolacje i przedsenne miłosne uniesienia naznaczone piętnem depresyjnej pornografii. O tym mniej więcej opowiada ta ekstrawagancko radosna książka. Dzień z życia modelowego przedstawiciela posępnej generacji jest realistycznym portretem współczesności. cywilizacji, która w szaleńczym tempie produkuje kolejnych pacjentów (…) Ta frywolnie smutna książka jest o nich. (…) Książka stanowi także poczet „świętych depresyjnego wyżu”: Davida Fostera Wallace’a, Marka Fishera, B.S. Johnsona, Cesarego Pavesego, Virginii Woolf, Stiga Dagermana”. (materiały wydawnictwa)

godz. 20.15 – 20.30 (w przybliżeniu)
Turniej Wiersza Erotycznego
Nagroda – 100 zł

W turnieju może wziąć udział każda osoba obecna w Domu Literatury w Łodzi, która osobiście lub za pośrednictwem innej osoby odczyta wiersz ze sceny.
Prezentacja wiersza nie powinna przekroczyć trzech minut. Wiersz nie może być publikowany w drukach zwartych oraz prasie papierowej i internetowej, a także nagradzany wcześniej w innych konkursach. Werdykt zostanie ogłoszony po koncercie.

godz. 21.00
hethet – koncert zespołu

hethet powstał w Łodzi w 2017 roku. Tworzą go Ada Rusinkiewicz (głos/ gitara, ukulele) i Daria Płusa (gitara basowa). Współpracują i koncertują z Grzegorzem Śliwką (perkusja)

Grają soundtrack do nadchodzącego końca cywilizacji i najgorszych wydarzeń z Twojego życia. Ciekawostka: podobno żadnemu zespołowi przed nimi nie udało się sprawić, by ukulele brzmiało tak smutno.
Ich debiutancka EP „jesień” ukazała się jesienią 2019 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IX Mały książkomaniak
obled44
Obłęd 44 w Nowym
Tramwaj Tanfaniego – pierwsza książka z cyklu Kryminalna Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*