Anna Seemann w Galerii Kredens (foto)

IMG_3494Od 5 do 19 września w Galerii Kredens można oglądać fotografie autorstwa Anny Seemann. Wystawa towarzyszy III Dniom Kultury Głuchych.

Jak pisze autorka ekspozycji: Z zamiłowania i wykształcenia jestem fotografem. Fotografia to nie tylko mój zawód, ale też pasja, kiedy już zacznę pstrykać, wyłączam się, nie istnieję na daną chwilę. Bywały w życiu, momenty kiedy się poddawałam, chowałam aparat głęboko, głęboko gdzieś, jednak zatęskniłam i żyję w swoim zwariowanym świecie z aparatem na karku. W swoich fotografiach, chciałam zwrócić uwagę na pewien stereotyp dotyczący przemocy seksualnej. Z góry zakładamy , iż mężczyzna to kat, a kobieta to ofiara co jest nieprawdą. Mężczyźni również doświadczają owej przemocy, czy to na tle psychicznym, czy fizycznym Dlaczego zdecydowałam się podjąć taki temat? A właśnie, po to żeby pokazać, że taki problem istnieje i należy o tym mówić.

W ramach Dni Kultury Głuchych w Łodzi będzie można obejrzeć m.in. jeszcze dwie ekspozycje – Justyny Kieruzelskiej w Przechowalni (12-30 września) oraz Euniki Szafraniec w Z innej beczki (18 września – 15 października).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *