pg_annamariajopek_04_0028

W niedzielę, 26 marca o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się koncert Anny Marii Jopek. Bilety: I pula (ograniczona liczba biletów w ramach I puli): 120 zł z Kartą, 130 zł bez, II pula : 130 zł z Kartą, 140 zł bez Karty.

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej („Haiku”) i luzofońskiej („Sobremesa”) – Anna Maria Jopek tym razem zaśpiewa po polsku w towarzystwie wybitnego pianisty jazzowego Gonzalo Rubalcaby. Płyta „Minione”, która ukazała się 3 lutego, to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich. Nostalgiczne, przedwojenne tanga i bolera polskie złamane współczesnym językiem jazzu i kubańskim pulsem, nagrane są w najwyższej audiofilskiej jakości. Do posłuchania na żywo w Wytwórni 26 marca.

AMJ śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów – fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą. Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. „To ostatnia niedziela”, „Rebeka”, „Twe usta kłamią”) i mogły stać się pomostem między tym, co minione – światem lat 30. ubiegłego stulecia – a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami – polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

/fot. Piotr Goruszewski

Zobacz także;

GMF: Agnieszka Hekiert (foto)

Geyer Music Factory 2014

Geyer Music Factory: Orkiestra Dęta KWH SA (foto)

Geyer Music Factory: Boogie Boys (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Guzior w Soda Underground
archiwum_Tattoo_Konwent_2016_fot_Janusz_Miller
Muzyczna odsłona Łódź Tattoo Konwent
Ted Nemeth w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*