2Reprezentantką Polski w międzynarodowym konkursie Miss Intercontinental 2012 będzie I wice Miss Polonia Województwa Łódzkiego i Miss Polonia Studentek Łodzi, Anna Kowalska. Finał wyborów Miss Intercontinental odbędzie się 23 listopada w Niemczech.

Pierwsza edycja konkursu Miss Intercontinental odbyła się w 1971 roku. Organizatorem konkursu jest World Beauty Organization z siedzibą w Panamie. Anna Kowalska jest studentką technologii żywności i żywienia człowieka Politechniki Łódzkiej. Pochodzi z Kutna. Już 11 listopada wyleci do Niemiec na zgrupowanie konkursu, którego finał odbędzie się 23 listopada. Weźmie w nim udział ponad 70 kandydatek z całego świata.

Garderobę na wyjazd naszej Miss do Niemiec przygotowuje grupa młodych i uzdolnionych projektantów: Arkadiusz Taraska – projektant sukni finałowej, sukni narodowej oraz wszystkich strojów na zgrupowanie, Goshico – projektantki torebek na zgrupowanie oraz Baga Baga – projektantka dodatków i biżuterii. Anna na zgrupowanie konkursu zabierze także ze sobą zaprojektowane specjalnie dla niej kostiumy kąpielowe marki Mewa Styl, której twarzą od kilku lat jest Natalia Siwiec, a firma współpracuje z konkursem Miss Polonia od 2007r.

narodowa

Suknia narodowa utrzymana jest w kolorystyce barw narodowych. Góra sukni ozdobiona gipiurą wyszywaną perełkami oraz kamieniami Swarovskiego. Suknia nawiązuje do tradycji koronkarskich, silnie kojarzonych z Polską wsią i folklorem. Dopełnieniem sukni są korale wykonane ze szklanych koralików oraz wełnianych kuleczek projektu Marty Libiszowskiej –Jóźwiak, Baga Baga.

finalowa

Finałowa suknia inspirowana jest rzeźbą Ateny z Partenonu. Suknia utrzymana jest w kolorystyce odcieni morskich błękitów i zieleni. Góra wykonana jest z drapowanego szyfonu w dwóch odcieniach, ozdobiona aplikacją z granatowych, cekinowych taśm. Bardzo zwiewny dół sukni składa się z trzech warstw jedwabistego szyfonu. Lekkości dodaje duże rozcięcie eksponujące nogi. Całość ozdobiona jest kamieniami Swarovskiego.

/fot. mat.prom – zdjęcia z przymiarek Anny Kowalskiej w Atelier Arkadiusz Taraska

Zobacz także:

Miss Polonia Wójewództwa Łódzkiego 2012 (foto+wideo)

Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2011 (foto+wideo)

Miss Polonia Studentek Łodzi 2011 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Agata Biernat na wyborach Miss World 2018 (foto)
Nietypowa sesja finalistów THE LOOK OF THE YEAR w Łodzi
DSC_2078
Miss Polski Ziemi Łódzkiej Nastolatek 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*