gmf3Niezwykły duet – wokalista i muzyk o tym samym nazwisku, niespokrewnieni ze sobą. Ich pierwszy, wspólny koncert mieli okazję wysłuchać goście przybyli do Białej Fabryki w piątek, 6 sierpnia.

 
Pogoda od początku tegorocznej edycji GMF niestety płata figla organizatorom. W obawie przed opadami deszczu koncerty nie odbywają się na dziedzińcu, lecz w hali Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Mimo niesprzyjającej aury zainteresowanych muzyką łodzian przybywa.

Tym razem mieli okazję wysłuchać wspaniałych, jazzowych kreacji Pawła Serafińskiego, aranżacji piosenek Agnieszki Osieckiej wzbogaconych o fenomenalny wokal Anny Serafińskiej oraz znanych motywów polskiej muzyki filmowej. Serafińskim towarzyszyli Kuba Raczyński na saksofonie oraz Emil Warcholski na perkusji – znani melomanom uczestniczącym w GMF z występu w Raczyński Harmonia Preciosa.

Anna Serafińska – Wysoce ceniona w branży muzycznej za duże umiejętności w zakresie techniki wokalnej. Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów. Na swym koncie ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy. Jej niezwykłe wyczucie time’u sprawia, że jej nieomalże instrumentalne improwizacje – nie dość, że prezentujące mistrzowski poziom – zyskują nowy wymiar rytmiczny.

Paweł Serafiński – Mistrz organów Hammonda. Kompozytor, pianista, łodzianin. Dyplom PWSM w Łodzi, 1973. Tworzy muzykę dla filmu, radia, telewizji w szerokim spektrum stylistycznym. Współpracował z teatrami, kabaretami i całą czołówką wykonawców estradowych: E. Bem, Cz. Niemenem, A. Zauchą, Z. Wodeckim, R. Rynkowskim i innymi. Jest producentem płyt (2 platynowe płyty), aranżuje dla najlepszych. Skomponował musical, gra rocka, pop-music. Od lat siedemdziesiątych ze szczególną przyjemnością gra dla Krystyny Prońko, aranżuje, komponuje i współprodukuje jej płyty. We wspólnym tournee zwiedzili świat od Sztokholmu, poprzez Kaukaz, po Australię.

 
Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music FactoryAnna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory
Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music FactoryAnna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pg_izalach_08_0287
Iza Lach w Łodzi Kaliskiej (foto)
5N2C7412
Andrzej Piaseczny akustycznie w Wytwórni (foto)
Bartosz_Smorgiewicz_20120819-7358
Bartosz Smorągiewicz Quertet w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*