_JPA6061W sobotę, 6 marca o godz. 19, Wytwórnia przygotowała wyjątkowy, kobiecy koncert. Wystąpi w nim Anita Lipnicka z materiałem ze swojej ostatniej płyty, „Hard Land Of Wonder”. To prezent z okazji odbywającego się dwa dni później Dnia Kobiet – dla wszystkich pań i nie tylko.

6 marca czeka nas koncert i zarazem wielki solowy comeback Anity Lipnickiej – polskiej piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, a także łodzianki z pochodzenia. Po kilku albumach nagranych z Johnem Porterem artystka wraca na polską scenę muzyczną z nowym, dojrzałym i niezwykle świadomym artystycznie materiałem solowym oscylującym wokół folkowych, akustycznych, lirycznych brzmień.

Najnowsza płyta Anity jest bardzo intymną i emocjonalną opowieścią muzyczną. Artystka samodzielne nagrała partie fortepianowe, mimo, iż z wykształcenia nie jest pianistką. Jak sama mówi, „przy użyciu współczesnej techniki oraz bardzo niewspółczesnego (ponad stuletniego) instrumentu zarejestrowaliśmy na taśmie materię ulotną i natchnioną”. Prace nad płytą były rozproszone zarówno w czasie jak i w różnych miejscach świata. Częściowo nagrania odbyły się w Londynie, częściowo w angielskiej prowincji w Dorset, a także w Real World, Brixton i The Dairy.

„To płyta o miłości i zdradzie, związkach małżeńskich i pozamałżeńskich, o kochankach  przeklętych i wyśnionych… W końcu bycie w stałym związku ani posiadanie rodziny nie uchroni  nas od egzystencjalnych wewnętrznych poruszeń, nie zapewni spokoju ducha ani nie poskromi dzikości  serca…  Ups, a nie mówiłam, że to sprawy trudne do poruszania? – istny Hard Land Of Wonder. Surowa Kraina Cudowności i Trudny Grunt Zadumy w jednym” – pisze Anita Lipnica.


bilety:
– przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 55,00 zł
– przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 65,00 zł
– sprzedaż w dzień koncertu: 75,00 zł


Anita Lipnicka – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Początki jej kariery sięgają wczesnych lat 90-tych, kiedy to była wokalistką grupy Varius Manx, z którą nagrała dwie bestsellerowe płyty: Emu i Elf. Od 1996 roku rozpoczęła swoją karierę solową, która zaowocowała trzema albumami studyjnymi. Od 2003 roku związana prywatnie oraz artystycznie z Johnem Porterem, z którym wydała trzy wspólne krążki – ostatni z nich, „Goodbye” w 2008 roku. W 2010 roku artystka wraca na polską scenę muzyczną wydając solowy album, zatytułowany „Hard Land Of Wonder”.

/mat. prasowe

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Michal_Biela
Michał Biela & Enchanted Hunters w OiW
earljacob
Earl Jacob w Krańcoofce
Scenografia_20120618-4340
Narodziny Scenografii
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*