M10_M2work_3209358shibuta_still_03W poniedziałek, 17 września o godz. 19 w Piwotece Narodowej rozpocznie się przegląd młodej animacji z kraju kwitnącej wiśni. Wstęp jest bezpłatny.

Będzie to kolejna w Łodzi prezentacja filmów studentów Wydziału Animacji Filmowej i Nowych Mediów Szkoły Podyplomowej Tokijskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki: GEIDAI ANIMATION 2011. Wydział Animacji Filmowej i Nowych Mediów Szkoły Podyplomowej Akademii Sztuki w Tokio (GEIDAI ANIMATION) stara się uporządkować wielowymiarowy świat animacji, ocenić oryginalność animacji tworzonej w tym kraju z perspektywy międzynarodowej oraz poświęcić się edukacji, badaniom i rozwojowi talentów twórczych w celu zapewnienia autonomicznego rozwoju tego gatunku, stojąc jednocześnie w swego rodzaju opozycji do tego, z czym japońska animacja kojarzona jest najczęściej – kolorowymi i pełnymi akcji kreskówkami.

Na wydziale wykładają tak znamienici twórcy, jak Koji YAMAMURA, Yuichi ITO, Taruto (Tsuyoshi) FUYAMA, Hiromitsu MURAKAMI, czy producentka Mitsuko OKAMOTO.  O wysokim poziomie szkoły świadczy obecność filmów na najważniejszych festiwalach animacji, a także liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Srebrny Niedźwiedź 2012 na MFF w Berlinie dla absolwenta tejże uczelni i jednego z najznamienitszych współczesnych twórców animacji, Atsushi WADA.

M10_M2work_3209357shibata_still_01

W programie pokazu zobaczymy niezwykle różnorodne filmy pierwszego roku GEIDAI ANIMATION 2011:

„Island of Man” by ALIMO
„From the dolphin” by Tatsuhiro Ariyoshi
„JAM FISH” by Senri Iida
„Fully cooked for you” by Yuka Imabayashi
„BONNIE” by Masanori Okamoto
„Ants in the sky” by Kazuya Karasawa
„Spots Spots” by Yuanyuan Hu
„The Grouse in Snow Mountain” by Hiroko Satsuma
„Peek-a-boo” by Keiko Shiraishi
„the life of the weed” by Sonomi Takada
„Imamura Store” by Aya Tsugehata
„Flowers” by Toyomi Morishita
„Fleeting Dream” by Mayuko Yamakita
„Al Dente Tango” by Maho Yoshida

Pokaz w Piwotece Narodowej będzie jednocześnie zaproszeniem do Katowic na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy ARS INDEPENDENT (21 – 30 września 2012), w ramach którego po raz pierwszy zorganizowana zostanie sekcja i konkurs animacji (25 – 30 września 2012, Galeria Ateneum).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
06_One_Minutes
5. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych
plakat24
24. Festiwal Mediów w Łodzi „Człowiek w Zagrożeniu” – informacje
Kino_CHARLIE_logo_kina
Kino w samo południe

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*