ANIMOWANA_DRZAZGA_POSTERW środę, 22 sierpnia o godz. 20 w Cafe Foto 102 rozpocznie się Animowana Drzazga, czyli przegląd filmów animowanych Studia Filmowego Anima-Pol. Wstęp wolny.

Studio Filmowe Anima-Pol powstało w Łodzi w 1989 r. Początkowo funkcjonowało jako Spółka Polsko-Francuska, a w roku 1991 przekształciło się w prywatne studio filmowe. Studio prowadzą wspólnie Jadwiga Wendorff i Paweł Wendorff.

Studio posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji filmów animowanych, od dwudziestu lat stale się rozwijając. Początki wiązały się z produkcją filmów dla dzieci (m.in. serial Notatnik przyrodniczy), jednak dziś spod ich ręki wychodzą również pełnometrażowe aktorskie filmy fabularne (Nie ten człowiek, Kobieta z papugą na ramieniu) oraz dokumentalne (Sztuka w Auschwitz).

DRZAZGA

Ze Studiem współpracowali uznani twórcy animacji m.in. Daniel Szczechura, Tadeusz Wilkosz, Robert Turło, Wojciech Wawszczyk. Większość produkcji Anima-Pol była prezentowana, a niejednokrotnie także nagradzana na festiwalach polskich i zagranicznych, m. in. w USA, Bangladeszu, Niemczech, Urugwaju, Portugalii, na Słowacji.

W programie wieczoru znalazły się krótkometrażowe filmy animowane dla widzów dorosłych, wzbogacone o dwa tytuły skierowane do nieco młodszej widowni:

Drzazga (2008, 17’), Wojciech Wawszczyk
Nokturn zimowy (2011, 12’), Joanna Wierzbicka
Owadeusz i trąba (2007, 23’), Sławomir Zalewski
Romans dżentelmena (2000, 10’), Tomasz Kozak
Dobranocka (1997, 15’), Daniel Szczechura

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fabrykasztuki
Filmobranie 2010 – program pokazów
teoriawszystkiego
Premiery kinowe – maj 2014
Weekend z 16. Millennium Docs Against Gravity

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*