S7305008W piątkowy wieczór w klubie Jazzga  odbyło się spotkanie integracyjne fanów Anime i Mangi. Cykliczne imprezy organizowane przez Anime Łódź Klub są świetną okazją, aby zapoznać się bliżej z japońską kinematografią.

 

Wieczór odbył się pod znakiem Anime Music Video (AMV) – klipów złożonych z fragmentów japońskich seriali bądź pełnometrażowych filmów animowanych dopasowanych do popularnych utworów muzycznych. AMV to najczęściej tzw. fanmade – amataroska i nieoficjalna twórczość ludzi zafascynowanych anime.

Podczas spotkania udało nam się porozmawiać z Irene i Freddy, które podzieliły się z nami szczegółowymi informacjami na temat anime i mangi. Irene ceni japońską mangę za świetną fabułę i częstą nieprzewidywalność. Filmy anime dzielą się na kilkanaście gatunków, wśród których znaleźć możemy kryminały, horrory, science fiction, yaoi (opowiadające o męsko-męskiej przyjaźni), yuri (o przyjaźni między kobietami). Irene uwielbia dramaty. Jej ulubiony to „Wszystko o Lily Szu”. Freddy zdradziła nam, że powstała wersja anime „Batmana” i w przygotowaniach są kolejne kinowe hity, „Iron Man” i „X-Men: Wolverine”.

Zaskoczyło nas, że anime to także znane i uwielbiane przez wszystkich bajki: „Muminki”, „Pszczółka Maja” i „Hello Kitty”. W zeszłym roku ukazała się seria mangi „Rainbow” opowiadająca o 7 chłopakach z poprawczaka i ich perypetiach związanych z izolacją od świata.

Anime Łódź Klub, do którego należą dziewczyny – liczy już 190 osób z Łodzi i okolic. Członkowie znają się z serwisu myanimelist.net, gdzie istnieje forum dyskusyjne stworzone przez łódzkich wielbicieli japońskich kreskówek. Liczba fanów wciąż się powiększa. Członkowie klubu swą przynależność manifestują koszulkami, przypinkami i opaskami z bohaterami anime. Podczas dzisiejszej spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami imprezy, wśród których odliczyli się: Diablo866, Daisuke, Soanseth, Werchiel, Dragonir, Borys, Issina, Bushi, Atori, Temptation, Róża, Moyzeh, Hina i Sakura.

 
Anime Łódź Club - Wolumin VI Anime Łódź Club - Wolumin VI Anime Łódź Klub - Wolumin VI
Anime Łódź Klub - Wolumin VI Anime Łódź Klub - Wolumin VI Anime Łódź Klub - Wolumin VI
Anime Łódź Klub - Wolumin VI Anime Łódź Klub - Wolumin VI Anime Łódź Klub - Wolumin VI
Anime Łódź Klub - Wolumin VI

/foto. 1-2 Mar&Jan, 3-10 Maciej Kryński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1508
Vinylowy SWAP Vol. 30 (foto)
Elewacja zabytkowej elektrowni Scheiblera odzyskała dawny blask
a2011-06-04_15-01-51
Miejski piknik z okazji Dnia Dziecka (foto)
5 komentarzy
 • freddy90
  27 lipca 2010 at 15:01

  mogłabym prosić o przesłanie wszystkich zdjęć z woluminu na mój e-mail ?

 • freddy90
  24 lipca 2010 at 18:44

  dziekuje najmocniej 😀

 • freddy90
  24 lipca 2010 at 13:44

  bardzo prosze o usuniecie zdjecia w srodku

 • Diablo866
  24 lipca 2010 at 11:25

  „Diablo 866” bez tej spacji w nicku;/

 • Shino
  24 lipca 2010 at 08:39

  Witam !

  zauważyłem pewien błąd …
  pisze sie Yaoi i Yuri 😉

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*