Warsztaty z wybitnymi twórcami światowej animacji odpowiedzialnymi za sukces filmów Wesa Andersona i Tima Burtona, spotkania z producentami i inwestorami, którzy pomogą spełnić marzenia o filmowej premierze, rekrutacja do najlepszych studiów animacji – to tylko kilka powodów, by w dniach 8-12 października 2019 r. zjawić się w Łodzi. Znamy pierwsze szczegóły programu nadchodzącej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum.

Charyzmatyczny idol twórców młodego pokolenia, nominowany do Oscara i BAFTA Barry JC Purves po raz pierwszy poprowadzi w Polsce warsztat reżyserii animacji. W tym samym czasie adepci animowania postaci będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia Tima Allena, bez którego nie ożyliby na ekranie bohaterowie „Gnijącej Panny Młodej” czy „Fantastycznego Pana Lisa”. – To wyjątkowa okazja, by podpatrzeć pracę i poznać tajniki rzemiosła najważniejszych specjalistów od animacji poklatkowej – zauważa Paulina Zacharek z ANIMARKT. – Sprzyja temu formuła zaawansowanych kilkudniowych warsztatów i wielogodzinnych masterclass. Scenarzyści skonsultują swój projekt z Carlosem Bleycherem, ekspertem od seriali dla dziecięcej widowni, zaangażowanym w produkcje emitowane w Disney XD, Cartoon Network czy Netflix. Na lalkarzy czeka masterclass Christine Polis, która od kilkunastu lat kreuje postaci, scenografię i rekwizyty dla filmu i teatru.

To wszystko w ramach segmentu tematycznego ANIMARKT MASTERS, który stanowi jeden z trzech filarów wydarzenia. Odbywający się po raz czwarty ANIMARKT jest jedyną w Polsce i pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej imprezą poświęconą wyłącznie animacji stop motion i lalkowej. Zróżnicowany program w unikalny sposób łączy elementy warsztatowe i profesjonalizacyjne z networkingiem i spotkaniami business to business. W tegorocznej odsłonie wydarzenia oprócz sekcji MASTERS znajdzie się miejsce dla znanego już uczestnikom modułu ANIMARKT PITCHING, a także zupełnie nowego bloku ANIMARKT BUSINESS. – Po wysłuchaniu opinii naszych ubiegłorocznych gości postanowiliśmy zmodyfikować oraz rozbudować dotychczasowy segment o nazwie TALKS – mówi Paulina Zacharek – W efekcie powstała zupełnie nowa oferta spotkań sprzyjających integracji i rozwojowi branży, a co najważniejsze umożliwiających uczestnikom odniesienie realnych biznesowych korzyści.

Dzięki modułowi skierowanemu na równi do twórców, producentów, dystrybutorów, nadawców TV czy inwestorów ANIMARKT stanie się przestrzenią swobodnego tworzenia nowych relacji i wymiany doświadczeń między podmiotami z całego świata. Repertuar sieciujących działań obejmie: sesje w formule one to one meetings, konsultacje B2B, rekrutacje do prestiżowych studiów animacji, a także branżowe śniadania, podczas których w nieformalnej atmosferze omówione zostaną zagadnienia związane z dystrybucją i finansowaniem.

Po raz kolejny w Łodzi odbędzie się cieszący się dużą popularnością PITCHING krótkometrażowych filmów lalkowych w fazie developmentu, umożliwiający prezentację projektu przed międzynarodowym jury oraz zdobycie atrakcyjnych nagród dla swojej produkcji. W najbliższych tygodniach poznamy termin naboru oraz warunki udziału w tegorocznej edycji.

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – podmiot zajmujący się popularyzacją i upowszechnianiem animacji, a także wspieraniem jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej poprzez kompleksowe działania z obszaru produkcji, dystrybucji, promocji i edukacji.

ANIMARKT odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artysta
Premiery kinowe – luty 2012
hanskloss
Premiery kinowe – marzec 2012
eskorta
Premiery kinowe – sierpień 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*