Cały program ANIMARKT odbędzie się w trybie online. W tym roku branża spotka się wirtualnie

Specjalistyczne warsztaty z animacji, spotkania biznesowe i konkurs dla krótkometrażowych filmów poklatkowych odbędą się za pośrednictwem internetu. To była trudna decyzja – mówią organizatorki, ale podkreślają, że nowa formuła ułatwi spotkania branży animacji z Europy oraz np. z partnerami z Ameryki Łacińskiej. ANIMARKT Stop Motion Forum 2020 odbędzie się w dniach 6 – 10 października 2020 online.

Przez ostatnie 4 lata w październiku do Łodzi zjeżdżali przedstawiciele branży animacji z całego świata, by spotkać się, nawiązywać nowe relacje biznesowe, powalczyć o nagrody. W tym roku będzie inaczej – ANIMARKT Stop Motion Forum 2020 odbędzie się w wyjątkowej formule online. – Po wielogodzinnych rozmowach, analizach ryzyka i w obliczu obowiązujących obostrzeń w różnych częściach świata zdecydowałyśmy, że najbezpieczniejszą formą spotkania będzie przygotowanie formuły online – mówi MOMAKIN. Decyzja o przeniesieniu forum do internetu jest zainspirowana obserwacjami rozwiązań proponowanych przez różne instytucje i wydarzenia kulturalne podczas trwającej pandemii. Dodatkowo organizatorzy mają na względzie dobro gości, którzy często przyjeżdżają z całej Europy, Kanady czy Ameryki Łacińskiej.

– Dzięki zmienionej formule wydarzenie będzie dostępne również dla osób, które z powodu pandemii były zmuszone odwołać swój udział lub obawiały się podróży do Łodzi – mówi Paulina Zacharek z MOMAKIN, współtwórczyni ANIMARKTU – Realizacja ANIMARKT online zmniejsza barierę dzielącą twórców z różnych kontynentów. Szczególnie istotna jest w tym kontekście idea łączenia rynków Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej oraz chęć zbliżenia branży animacji z Polski z Ameryką Łacińską, która jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się regionów w kontekście produkcji animacji lalkowej – dodaje.

Zagospodarowanie Forum w wersji online jest organizacyjnym wyzwaniem dla zespołu ANIMARKTU, jednak wszystkie elementy programu: warsztaty, sekcja business i pitching, zostaną zachowane i przeniesione do przestrzeni internetu, a ich formuły zostaną dostosowane do narzędzi online.

Forum odbywa się cyklicznie, a tegoroczna edycja będzie piątą. – ANIMARKT Stop Motion Forum to prawie 50 projektów zaprezentowanych w sekcji Pitching przez 4 edycje, 150 gości odwiedzających wydarzenie co roku czy niemal 200 spotkań biznesowych one-to-one – opowiada Agnieszka Kowalewska-Skowron.

Formalne i mniej formalne spotkania pozwoliły ich uczestnikom nie tylko na rozpoznanie sposobu działania branży w różnych krajach i regionach, ale przede wszystkim dały możliwość indywidualnych prezentacji swoich projektów, rozwoju kompetencji profesjonalnych i rozpoczęcia międzynarodowej współpracy.

Jednym z najważniejszych wydarzeń jest pitching (konkurs projektów filmowych) krótkometrażowych filmów stop motion podczas którego co roku prezentowanych jest 15 projektów z całego świata (m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Litwy, Węgier, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Chile, Argentyny czy Kanady).

Pitching to okazja do zaprezentowania własnego pomysłu w fazie rozwoju projektu przed widownią składającą się m. in. z producentów czy dystrybutorów oraz szansa na wygranie np. vouchera o wartości 60 000 PLN na wykorzystanie studia i zaplecza do produkcji filmu – wyróżnienia ufundowane przez Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. Rekrutacja na tegoroczny pitching została zakończona i już wkrótce finaliści zaprezentują swoje pomysły online.

__

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. Jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DrHouse_plakat
Nocny dyżur z Dr Housem w Silver Screen
sputnik4
Festiwal Kina Rosyjskiego „Sputnik” 2010
bazyl
Premiery kinowe – wrzesień 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*