Anika i Syny w Domu (foto)

DSC_2299aW niedzielę, 25 czerwca w DOMu wystąpił duet Syny, a także specjalnie na ich zaproszenie brytyjska artystka niemieckiego pochodzenia – Anika.

Anika, czyli Annika Henderson to pochodząca z Bristolu, mieszkająca w Berlinie poetka, artystka, piosenkarka o niemieckich korzeniach. Zyskała rozgłos jako odkrycie Geoff’a Barrow’a z Portishead, który zaprosił ją do nagrań z jego eksperymentalnym projektem – BEAK>. Efektem tej współpracy były dwie płyty wydane w hiphopowej wytwórni Stones Throw (USA) oraz Invada (UK), prowadzonej zresztą przez samego Barrow’a. Charyzma Aniki, nietypowy, niezwykle magnetyzujący wokal w połączeniu z motoryczną muzyką BEAK> zaowocowały oryginalnymi, zdubowanymi coverami nagranymi w duchu No Wave.

joomplu:125645

Syny to duet utworzony w 2014 roku przez producenta 1988 oraz rapera, tekściarza i producenta Roberta Piernikowskiego. Ich debiutancki album Orient wydany został w 2015 roku przez niezależną wytwórnię Latarnia i bardzo szybko stał się pozycją kultową. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów w Polsce i zagranicą.

fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

DOMOFFON na OFF Piotrkowskiej (foto+wideo)

LDZ Music Festival 2014 (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *