osilkiemPrzed nami kolejna odsłona cyklu Czytam więc jestem. W środę, 16 listopada o godzinie 18.00 spotkamy się w Poleskim Ośrodku Sztuki z Andrzejem Stasiukiem. Porozmawiamy o książce „Osiołkiem”.  Spotkanie poprowadzi Natalia Lemann.

Maciej Kędziak w recenzji  pisze: „Podróż dla tego pisarza jest tak samo ważna, jak oddychanie, jedzenie i sen. Kolejna, w którą postanowił się wybrać, zaowocowała „Osiołkiem” – nostalgiczną, wspomnieniową, nieco rozliczeniową historią o sobie i krajobrazie, tym dosłownym oraz wewnętrznym”.

Spotkanie z autorem będzie idealną okazją, by wyruszyć z nim w podróż, której kontynuacją niech będzie lektura książki. Wstęp na spotkanie jest wolny, a sam Stasiuk o swojej książce mówił w wywiadzie dla Onet Kultura: „Narrator jedzie do Azji starym samochodem i spotykają go różne przygody. No, ale przede wszystkim to wyznanie miłości do motoryzacji i coś w rodzaju elegii na odejście silnika spalinowego”. Serdecznie zapraszamy.

Andrzej Stasiuk-mieszka w Beskidzie Niskim. Prozaik, eseista. Autor m.in. „Murów Hebronu”, „Dukli”, „Opowieści galicyjskich”, „Dziewięciu”, „Jadąc do Babadag”, „Taksim”, „Dziennika pisanego później”, „Grochowa”, „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”, „Wschodu”.  Laureat Międzynarodowej Nagrody Literackiej Vilenica 2008, Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia 2010, Nagrody Forum Ekonomicznego i Miasta Krakowa Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza 2011 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 w dziedzinie literatury.

Cykl Czytam więc jestem jest jedną ze stałych propozycji Poleskiego Ośrodka Sztuki. Niezmiennie od wielu lat zapraszamy zarówno znanych jak i debiutujących autorów ciekawych nowości literackich. Ideą spotkań jest zbliżenie twórcy z odbiorcą oraz sprowokowanie kulturalnego dialogu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
126. Urodziny Juliana Tuwima
ŁÓDŹ. Ilustrowany atlas architektury
Logo_ROF
IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*