778_filtered_KopiowanieW poniedziałek, 27 stycznia o godz. 19 w Teatrze Muzycznym rozpocznie się koncert Andrzeja Piasecznego promujący płytę Zimowe piosenki z muzyką Seweryna Krajewskiego.

Zimowe piosenki to album ze wszech miar szczególny. To magia Świąt uchwycona w pięknych, chwytliwych melodiach napisanych przez najlepszego polskiego kompozytora – Seweryna Krajewskiego. To intymna atmosfera ciepłych, po ludzku prostych, ale mądrych życiowym doświadczeniem tekstów Andrzeja Piasecznego. To wreszcie zapierająca dech w piersi, choć wysmakowana produkcja  – delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych, sekcja smyczkowa, dęciaki… Cóż, tak wyjątkowy czas jak Święta wymaga wyjątkowej oprawy.

Oczywiście, to nie jest zwyczajna płyta również ze względu na jej świąteczny charakter i uniwersalne przesłanie. Wszystko wskazuje na to, że takie piosenki jak „Wielkie świąteczne całowanie”, „Pastorałka największych przyjaciół” czy „Kochajmy się zimą” dołączą do grona bożonarodzeniowych i noworocznych evergreenów, które od dobrych paru lat potrzebują takiego mroźnego powiewu świeżości…

Spotykajmy się więc w świąteczny czas z rodziną i przyjaciółmi, słuchajmy razem „Zimowych piosenek” i razem śpiewajmy na koncercie, gdzie zapewne nie braknie też ulubionych utworów artysty.

fot. Małgorzata Wójciak – malgorzatawojciak.blogspot.com

Zobacz także:

Lato Zet i Dwójki w Łodzi (foto)

Andrzej Piaseczny & Seweryn Krajewski – na przekór nowym czasom (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PK_6_web
Little White Lies w DOMu
Blue Cafe i Tre Voci w Filharmonii Łódzkiej
recoil
A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*