A.Fydrych_Medytacja_II_2011Do 28 stycznia w Galerii Nowej Łódzkiego Domu Kultury można podziwiać wystawę malarstwa i grafiki autorstwa Andrzeja Fydrycha.

[…] Życie i śmierć, jawa i sen, młodość i starość nie tylko trwają jako składniki rzeczywistości, ale też wzajemnie się modyfikują, gdy ktoś je umieści w polu swojego widzenia. Może to zrobić artysta, wkładając w dzieło du¬chową energię, która nie tylko scala w jedność przedstawiony świat, ale też promieniuje na odbiorcę. Dźwięk potrzebuje powietrza, by zaistnieć; ciszy, by wybrzmieć; słuchacza, by zyskać sens. […] Kiedyś sztuka służyła poszerzaniu pola widzenia, dziś często służy poszerzaniu pola walki. Andrzej Fydrych z nikim nie walczy, co wcale nie znaczy, że jego sztuka zwrócona jest w przeszłość. Wręcz przeciwnie – to sztuka czerpania przyjemności z narodzin nieznanego, z tworzenia i współuczestniczenia w tworzeniu no¬wych form, z rozpoznawania nienazwanych uczuć. Z dalekiej krainy przybywa do Państwa posłaniec z poło¬wą pierścienia…
fragment tekstu Piotra Groblińskiego do katalogu z wystawy

Andrzej Fydrych – urodzony w 1983 roku w Łodzi. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w 2009 na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej pod kierunkiem prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, aneks w Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Ledera, oraz w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. W 2010 roku podjął pracę pedagogiczną w macierzystej uczelni jako asystent prof. Andrzeja Mariana Bartczaka na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Malarstwa I „Otwarta księga”. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej i malarstwa.

Zobacz także:

Transformacja płaszczyzny / Panorama w Galerii Nowa Przestrzeń (foto)
Malarstwo Mikołaja Dawidziuka w Galerii BLOK

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8593
Ideo-ramy egzystencji w Galerii Manhattan (foto)
jestesmy
Wernisaż wystawy „Jesteśmy…” w Galerii Chimera
3 plenery w Galerii ASP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*