amok29 i 30 listopada o godz. 19 w AOIA rozpoczną się premierowe pokazy monodramu Kamila Maćkowiaka pt. Amok.

Będzie to trzeci, po wielokrotnie nagradzanym „Niżyńskim” (m. in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Petersburgu czy nagroda mediów niemieckich na Festiwalu Teatralnym w Kilonii) oraz „DIVIE” (spektaklu nagrodzonym Plastrem Kultury i Nagrodą im. L. Schillera), monodram Kamila Maćkowiaka.

Spektakl zatytułowany „AMOK”, realizowany jest na podstawie bestsellerowej powieści Jamesa Freya ”Milion małych kawałków”. Fundacja Kamila Maćkowiaka jako pierwsza i jedyna na świecie uzyskała, bezpośrednio od autora, zgodę na adaptację książki. Projekt jest laureatem w konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie kultury ogłoszonego przez Urząd Miasta Łodzi.

Bohaterem spektaklu jest trzydziestoletni James (w książce bohater jest młodszy), skrajnie uzależniony od wszelkich substancji psychoaktywnych, od lat nie radzący sobie ze swoim życiem, związkami z kobietami i pracą. Pochodzi z tzw. „dobrego domu”, pełnej i szczęśliwej rodziny. Jego kontakt z alkoholem i narkotykami rozpoczyna się jeszcze gdy jest nastolatkiem. W dorosłe życie wchodzi już z uzależnieniem…

Akcja spektaklu rozgrywa się na oddziale odwykowym, gdzie James trafia w stanie skrajnego wycieńczenia organizmu, z licznymi obrażeniami po kolejnych bójkach (ma problem z panowaniem nad emocjami, agresją i skłonnością do przemocy fizycznej). Dzięki rodzicom, którzy, po raz kolejny, ratują go przed przedawkowaniem, rozpoczyna program odwykowy w jednej z najlepszych amerykańskich klinik. To opis walki z samym sobą o każdy kolejny dzień trzeźwości, o odzyskanie wiary w sens „normalnego”, pozbawionego używek życia, o przywrócenie nad nim kontroli. To także opowieść o dojrzewaniu i miłości, która połączy go z jedną z pacjentek oddziału i doda motywacji w walce ze swoimi demonami.

Nowoczesna w przekazie i języku narracja zostanie wzbogacona o komiksową oprawę i prezentacje multimedialne.

Producent – Fundacja Kamila Maćkowiaka
W roli tytułowej – Kamil Maćkowiak
Scenariusz, reżyseria – Kamil Maćkowiak
Scenografia – Maria Balcerek
Kostiumy i make-up – Patrycja Jundo
Komiksy – Piotr Chrzanowski

Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Informacje o biletach: Fundacja Kamila Maćkowiaka tel. 794460500

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sukhishvili
Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili w Teatrze Wielkim
tp_poster_B1_miarka_A5
XXII MFSPiN: Miarka za miarkę
wysocki
Wysocki. Powrót do ZSRR w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*