amazonkiW niedzielę, 9 października o godz. 19 w Teatrze Wielkim zobaczymy rock operę Amazonki i Wikingowie. Bilety kosztują od 15 do 23 zł.

Amazonki i Wikingowie, z muzyką Macieja Pawłowskiego do słów Liwii Pawłowskiej, są pierwszym w historii Polski dziełem tego gatunku stworzonym dla młodzieży. Wykonawcami są młodzi artyści w wieku 12-18 lat skupieni w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Twórcą choreografii jest Bartosz Figurski.

Akcja pierwszej części rock opery dzieje się na terytorium Łysogór (dawna nazwa Gór Świętokrzyskich) w czasach przedchrześcijańskich. Nad rzeką Vistulą (później nazwaną Wisłą) przez wiele wieków żyło plemię słowiańskich Amazonek. Ich największym wrogiem byli Wikingowie, którzy zapuszczali się rzekami w głąb lądu w celu poszukiwania łupów. Dalebor – syn królowej Amazonek, mieszkający w spokojnej słowiańskiej wiosce u podnóża Wielkiej Góry (Łyśca), niespodziewanie dowiaduje się o swoim pochodzeniu. Na jego barki zostaje złożona nadzieja na uratowanie Amazonek przed zagładą. Czy podoła wyzwaniu? Kto mu w tym może pomóc? Może bogowie Lel i Polel, może strażnik rudy Łysogór – Łysiec? A może córka Łyśca, strażniczka przyrody i patronka myśliwych – piękna Dziewanna?

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
magiczny_hollywood_monolitpress5
Magiczny Hollywood w Teatrze Muzycznym
Premiery teatralne – maj 2011
PS_baner
Festiwal Teatralny PERSPEKTYWY 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*