Już za parę dni łódzka orkiestra barokowa Altberg Ensemble znów spotka się ze słuchaczami na koncertach w Radziejowicach (14 lipca) i Łodzi (19 lipca), gdzie zaprezentuje program, na który złożą się utwory Georga Philippa Telemanna. Po raz kolejny muzycy mają przyjemność pracować pod kierunkiem mistrza Petera Van Heyghena.

Na program koncertów wykonywanych na instrumentach historycznych, złożą się następujące utwory:

– Ouverture TWV 55:D18 – na 2 trąbki, kotły, smyczki i b.c.
– Ouverture TWV 55:a4 – na 2 flety proste, 2 oboje, fagot, smyczki i b.c.
– Concerto Polonais TWV 43:G7 – na smyczki i b.c.
– Ouverture TWV 55:D23 – na 2 flety traverso, róg, fagot, smyczki i b.c.

Koncert w Radziejowicach będzie miał miejsce już jutro o godzinie 19.00 w Nowym Domu Sztuki w Domu Pracy Twórczej. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc poprzez email: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefonicznie pod nr: 46 857 71 75 lub 512 928 062.

Koncert w Łodzi odbędzie się w poniedziałek 19 lipca o godzinie 19.00 w Muzeum Pałac Herbsta, przy ul. Przędzalnianej 72. Tutaj także liczba miejsc na widowni jest dodatkowo ograniczona ze względów pandemicznych, dlatego orkiestra prosi o rezerwację miejsc pisząc na nasz email: altbergensemble@gmail.com. Bilety w cenie 30 i 20 zł (ulgowe).

Altberg Ensemble przystępuje do nagrania naszej pierwszej płyty właśnie pod kierownictwem Petera Van Heyghena, a na płycie znajdą się utwory prezentowane na najbliższych koncertach. Ci ze słuchaczy, którzy pojawią się na koncertach w Radziejowicach lub Łodzi i wpiszą się na listę, będą mogli otrzymać naszą płytę jako pierwsi w promocyjnej cenie.

Więcej informacji o kolejnych koncertach w tym roku znajduje się na stronie www.altbergensemble.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swieto_uczelni2
70 lat Akademii Muzycznej w Łodzi
chopinn
U schyłku „Roku Chopinowskiego” (foto)
chinskieswieto
Chińskie Święto Wiosny – Koncert studentów z Chin

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*