Alone – wywiad z zespołem (wideo)

„W tym co robicie jest wszystko to, czego mi brakuje u innych zespołów. No i genialny wokal”, „przyjemne dźwięki i fajny klimat”, „muza wgniata w krzesło” – to tylko kilka z komentarzy internautów na temat Alone. Liczba fanów rośnie z dnia na dzień, a ich muzyka zaczyna być rozpoznawalna nie tylko w Łodzi, kolebce zespołu.

Alone tworzy czworo artystów: Łukasz „Flame” Ociepa, wokalista odpowiadający za teksty, Jacek „dRoW” Strzelczyk – kompozytor, gitarzysta, Łukasz Jerzykowski – basista i Artur Sejpt, grający na perkusji.

 

Zespół nie daje się łatwo zaszufladkować. Muzyka, którą tworzą, nie należy w jednoznaczny sposób do jednego, określonego nurtu muzycznego, choć najbliżej jej chyba do alternatywnego rocka czy nu-metalu. Ciężkie gitarowe granie plus charakterystyczny wokal sprawiają, że utwory Alone zapadają w pamięć.

 

Ich debiutancka płyta wydana została pod tytułem „What Am I…”, zawiera jedenaście utworów w języku angielskim. Muzycy szlifują już materiał na kolejny album. Zapowiadają, że będzie on równie energetyczny i pełen życia, jak ich występy na żywo. Jeżeli choć w połowie spełnią swoje obietnice, możemy liczyć na ciekawy krążek, plasujący się na światowym poziomie.

Zespół do tej pory docenili nie tylko internauci. Muzycy są laureatami „Rytmów Łodzi”, „Globar Battle Of The Bands” w Gdyni, czy „Chełmstocka 2008”. Podczas festiwalu Widzewska Jesień Muzyczna 2010 Alone znalazło się w pierwszej ósemce spośród ponad 100 zgłoszonych zespołów, a wokalista i basista dodatkowo wyróżnieni zostali nagrodami specjalnymi.

Najbliższa okazja, żeby zobaczyć Alone na żywo i na własne uszy przekonać się, czy ich muzyka zasługuje na pochwały, już w czwartek (28 października) w Lizard Kingu.

Więcej o zespole tutaj.

(Tekst: Agata Jędrzejewska) 


Zobacz też:

Widzewska Jesień Muzyczna z Turbo (foto)

– AGE – wywiad z zespołem (wideo)

– 2’loan – rock z Łodzi (wideo)

 


2 komentarze do “Alone – wywiad z zespołem (wideo)

 • 8 listopada 2010 o 21:30
  Bezpośredni odnośnik

  „…ostatnio wygraliśmy na festiwalu Liga Polskiego Rocka w Lidzbarku – nagroda 1500zł..” mogliście już to przemilczeć… bo czym się chwalić. Chyba, że jest tak słabo że trzeba czymkolwiek.

  Odpowiedz
 • 22 października 2016 o 08:07
  Bezpośredni odnośnik

  Jakie solówki???? Łomot i tyle..Posłuchajcie No more lies Iron Meiden, to zobaczycie, co to są solówki!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *