Alles w Centrum Dialogu (foto)

na_naglowekWe wtorek, 29 sierpnia, w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi odbył się specjalny koncert zespołu Alles, przygotowany w ramach 73. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto i 75. rocznicy Wielkiej Szpery.

Koncertowi „Miasto duchów” z gościnnym udziałem Oli Kozioł towarzyszył premierowy pokaz animacji Krzysztofa Ostrowskiego. Po występie pokazano również krótkometrażowy film animowany Wojciecha Gierłowskiego „Malachei”.

https://www.youtube.com/watch?v=snBgNfKci-YP

Alles powstał w 2014 roku. Muzyka duetu, to wypadkowa electro-punk, industrial z tekstami osadzonymi w stylistyce punk i post-punk. Zespół zadebiutował płytą „Post” wydaną przez Meksykański label Mecanica Records. Album zebrał dobre recenzję zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Płyta często była określana jako „powiew świeżości” na scenie electro-minimal-synth. Kolejnym wydawnictwem był singiel zatytułowany „Union” zawierający utwory „Aparat” i „Utopia”. Rok 2016 Alles rozpoczął od wydania „Together we are alles” (Antena Krzyku). Płyta zawiera utwory grup: Dezerter, Apatia, Post Regiment, Guernica y Luno w „nowych” elektronicznych aranżacjach. Pod koniec 2016 ukazał się drugi długogrający album duetu pod tytułem „Culture” (Antena Krzyku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *