Alles_w_DOMuMeksykanina Césara Moscoso z całą pewnością nie zawiodła intuicja, gdy pod skrzydła swojej wytwórni Mecanica Records brał bohaterów ostatniego piątkowego wieczoru w klubie DOM. Alles i 77tm zgotowały słuchaczom wielkie elektroniczne szaleństwo. Jednak mimo uzasadnionego zachwytu, występy pozostawiły odrobinę niedosytu.

A chodzi tylko i wyłącznie o czas trwania koncertów. Oba składy gościły na scenie nie dłużej niż po trzy kwadranse, co dla rozochoconej taneczną energią publiki, stanowiło wielki zawód. W pozostałych kwestiach, nie ma się do czego przyczepić. Śmiało można stwierdzić, że było niemalże perfekcyjnie.

Panowie z Alles, na scenie stanowili absolutne przeciwieństwa. Marcin Regucki epatował niesamowitym skupieniem, ze stoickim spokojem ważył każdy dźwięk. Natomiast Paweł Strzelec był istnym wulkanem energii. Impulsywne tańce prezentował z każego kąta sceny.

Na żywo można było usłyszeć cały materiał z debiutanckiego krążka Post plus dodatkowo premierową kompozycję Fala – co istotne – bardzo entuzjastycznie przyjętą przez publiczność. Zimny elektroniczny chłód muzyki potęgowały „ośnieżone” wizualizacje, zaś dobitny śpiew Strzelca, wzmacniany na zmianę megafonem i licznymi wokalnymi efektami, bez najmniejszego trudu wbijał w ziemię.

joomplu:79694

Dla znających 77tm wyłącznie ze studyjnych dokonań, koncert duetu stanowił zapewne duże zaskoczenie. Występ Agi Wilk i Christiana Gjelstrupa był tak naprawdę Live PA (live show z użyciem najróżniejszego elektronicznego sprzętu) z wokalem na żywo. Artyści zaprezentowali live show Hałaśliwe electrotechno w wykonaniu tej dwójki, nie dało szansy nikomu z DOMowników spokojnie stać, zaś apogeum tanecznego szaleństwa nastąpiło przy sztandarowym She likes to watch you. Aga i Christian kompozycje z epki Spam serwowali na zmianę z improwizowanymi na żywo partiami, a że muzycznego talentu i wyczucia im nie brakuje, całość wypadła wyjątkowo dobrze.

Przed Alles i 77tm kilka wspólnych koncertów, (m.in w Berlinie). Pozostaje życzyć artystom tak dobrej formy, jaką zaprezentowali w Łodzi, a o doskonałe przyjęcie nie będą musieli się martwić.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Kevlar i Alles w DOMu

Keluar i Baasch w DOMu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Scooon & Kamil Rogiński w Long Playu (foto)
Krlestwo
Psychocukier – Królestwo (recenzja)
coma_9_male
Bonafide 3000 w Wytwórni (foto+wideo)
2 komentarze
  • Magdalena Stefańska
    6 października 2014 at 12:00

    Racja! Błąd poprawiony. Dziękuję za czujność 😉

  • 5 października 2014 at 12:42

    😀 djset 77tm?! cały stół sytezatorów analogowych i cyfrowych kontrolerów to raczej liveset

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*