Od 12 do 14 lipca Dom Literatury gościł w Płowdiw. DL to jedyna instytucja z naszego miasta, a jedna z nielicznych z Polski, której projekt zaprezentowano w tym bułgarskim mieście, który jest tegoroczną Europejską Stolicą Kultury. 

W ramach działań związanych z priorytetem Cyrilization Dom Literatury przygotował dwujęzyczną antologię polsko-bułgarską pt. Łagodna jak światło, w której znalazło się 23 autorów z Łodzi i okolic oraz 11 autorów z Bułgarii. W sobotę odbyło się spotkanie promocyjne z udziałem Moniki Mosiewicz, Andrzeja Strąka, Rafała Gawina, Macieja Roberta, Marcina Bałczewskiego, Iwana Wylewa oraz Ina Iwanowa.

Z tej okazji powstała również wystawa – książka artystyczna autorstwa Agnieszki Sowały-Kozłowskiej (która również odpowiedzialna jest za stronę graficzną antologii).

Dodatkowo w trakcie weekendy odbyły się warsztaty grafitti, które poprowadziła Viktoria Giergiewa z pomocą Eweliny Kurkowskiej.

Projekt jeszcze nie jest zakończony. Na przełomie września i października w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się kolejne spotkanie promocyjne antologii, a także zostanie zaprezentowana wystawa Agnieszki Sowały-Kozłowskiej.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0982
Spotkanie z Andrzejem Sosnowskim (foto)
Podróże tropem Literackiej Mapy Województwa Łódzkiego
MC4
Maria Czubaszek w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*