alegorya

31 stycznia (sobota) w łódzkim klubie Stereo Krogs (ul. Zielona 8) odbędzie się wyjątkowa, muzyczna impreza urodzinowa zespołu Alegorya. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. Wstęp 7 zł.

Alegorya to łódzka formacja grająca mocnego (jak sami określają – alegorycznego) rocka. Została założona 8 lat temu przez dwóch braci Łapów – Pawła (gitara) i Sławka (bas). Skład uzupełniają Iga Cieślak (perkusja), Radosław Jakubiak (gitara) i Szymon „Wiśnia” Wiśniewski (wokal). Ich muzykę charakteryzują pełne energii występy i mocne riffy. Charyzma wokalisty sprawia, że zespół potrafi porwać do wspólnej zabawy każdego.

Przez ostatnie lata Alegorya wyrobiła sobie wyjątkową pozycję w łódzkim świecie muzycznym – na każdy koncert przyciąga kilkusetosobową publiczność w różnym wieku. W ubiegłym roku, na zaproszenie organizatorów, wystąpili m.in. na Impact Festivalu oraz Festiwalu w Jarocinie. Zagrali kilkaset koncertów, podczas których dzielili scenę z tak uznanymi zespołami jak m.in. Aerosmith, Skillet, Alter Bridge, Walking Papers, The Treatment, Jelonek czy Akurat. W kwietniu ubiegłego roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. „Alegorya”, który został nagrany w Toya Studios. Wielokrotnie ich przebój pt. „Furia” gościł na szczytach lokalnych list przebojów.

Zespół Alegorya to wybuchowa mieszanka muzyki i scenicznej energii, koło której trudno przejść obojętnie. Podczas koncertu urodzinowego łódzką kapelę wspierać będą dwa supporty – wracający na scenę po dłuższej przerwie zespół Voltage (hard rock) i młoda, metalowa kapela Overflow.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Dziennik Łódzki, Fabryka Zespołów i Plaster Łódzki.

Link do strony www zespołu: http://www.alegorya.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Il Divo w Atlas Arenie
013
Psychocukier w Szóstej Dzielnicy
sipr310312-4329
Koncerty w Łodzi – styczeń 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*