alegoryacW sobotę, 28 września o godz. 19 w Luce odbędzie się koncert zespołów Alegorya oraz Coco Bongo. Jako supporty pojawią się Rattle Nite oraz AIM. Bilet wstępu wynosi 5 zł. W trakcie imprezy odbędzie się również premiera klubu zespołu Alegorya.

Info o zespołach:

Rattle Nite – Rock and Rollowa zagadka. Kapela w klimatach od bujanego metalu do stonerowego urwania karku. Nie boimy się mówić o sobie, że to co robimy jest zajebiste. Na koncercie przekonacie się sami 😉 Zapraszamy pod dechy – Ekipa Rattle Nite

AIM- Pierwsze kroki zespołu AIM sięgają początku 2012 roku, kiedy to Piotr Janiec i Krzysztof Glinka spotkali się na pierwszej próbie z zamiarem stworzenia nowego band’u. Początkowo projekt zakładał trzyosobowy skład, jednak z biegiem czasu idea ta uległa zmianie. Po blisko 9 miesiącach średnio regularnego grania i kompletowania muzyków, 23. listopada do zespołu dołączył obecny perkusista Piotr Laskowski. Niecały miesiąc później, 29. Grudnia szeregi AIM wokalnie zasilił Piotr Serafin. Po kilku próbach chłopaki postanowili jednak wzmocnić swoją muzykę i przede wszystkim ubarwić ją gitarowymi solówkami. Za drugie wiosło chwycił Mateusz Kaleta. I tak oto na początku 2013 roku uformował się aktualny skład AIM’u.

Coco Bongo – Zespół Coco Bongo powstał przypadkiem z 6 ludzi którzy po prostu chcieli robić muzykę.Nie ma specjalnych wzorców dla muzyki jaką grają.Jednakże, gdzieś tam delikatnie wzorują się na starych rockandrollowych brzmieniach z lat 60 zmieszanych z współczesną muzyką rockową, alternatywną i lekką domieszką punka.Za ciemnymi okularami ukrywają się ludzie chcący zapełnić lekko zadymioną spelunkę i dać wejść w lekki trans swoim słuchaczom.

Alegorya – Jesteśmy zespołem, którego znakiem rozpoznawczym stały się pełne energii występy i mocne riffy. Istniejemy od stycznia 2007 roku i na swoim koncie mamy kilkaset występów zarówno na scenach klubowych, jak i na otwartym powietrzu. Do tej pory dzieliliśmy scenę m.in. z takimi zespołami, jak Jelonek, Akurat, Cochise, Radio Bagdad, Tymon & The Transistors, Alicetea, Striking Justice (Holandia) czy The …Bill. Braliśmy też udział w tak ważnych inicjatywach, jak zamknięcie dworca Łódź-Fabryczna czy też WOŚP. Gramy w klimatach oscylujących między różnymi brzmieniami szeroko pojętej muzyki rockowej. Staramy się łączyć gatunki, by wypracować własne, niepowtarzalne brzmienie.
Warto też dodać, że ostatnio otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii „Najlepszy polski tekst” podczas IV Przeglądu Piosenki Autorskiej ERATO.
Ponadto podczas jedenastu notowań nasza piosenka pt. „Furia” była na czele Łódzkiej Listy Przebojów prowadzonej przez TV Toya i Plaster Łódzki, a od listopada 2011 roku nasze utwory nie spadają TOP 10 wspomnianego rankingu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PaulaiKarol
Paula i Karol w Radiu Łódź
ParkwayDrive_Photo_media
Kolejni artyści na OWF 2015
graysmoke
Gray Smoke w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*