– Ten album pokazuje, że mamy własne tradycje street artu, z których możemy być dumni. Nie musimy kserować z zagranicy – przekonywał Marcin Rutkiewicz, redaktor albumu „Polski street art”, którego premiera w naszym mieście odbyła się wczoraj w Łódzkim Domu Kultury.

Wielu osób ze zgromadzonej publiczności Rutkiewicz nie musiał przekonywać do swojej tezy. W ŁDK-u zgromadzili się bowiem sami fani street artu, zainteresowani nowym albumem o sztuce ulicy. A niedowiarkowie po zapoznaniu się z prezentacją Dutkiewicza, uwzględniającą historię street artu od jego najwcześniejszych lat,  z pewnością zmienili zdanie.

Sam album zawiera zdjęcia prac najbardziej znanych polskich streetartowców. Ciah Ciah, Pikaso, 0-700 Team, NeSpoon, Proembrion, Truth – to tylko kilku z twórców, którzy zostali wymienieni w zestawieniu. Prawie czterysta stron zdjęć – a i tak jest to tylko wybór najciekawszych, najlepszych, najbardziej godnych uwagi dzieł. – Gdybyśmy w albumie zamieścili więcej stron, zamieniłby się on w mebel, a tego nie chcieliśmy – śmiał się na spotkaniu Rutkiewicz.

Bez względu na tematykę prac streetartowych, ich autorów, czy środki przekazu, sztukę tę na pewno warto dokumentować. Street art, przez jego usytuowanie w przestrzeni miejskiej, charakteryzuje się krótkim żywotem. Zamalowanie, zaplakatowanie, dewastacja – tak niestety najczęściej kończą nawet najciekawsze prace.

POLSKI STREET ART
Album zdjęć pod redakcją Elżbiety Dymnej i Marcina Rutkiewicza

384 strony, ponad 1000 zdjęć barwnych, oprawa twarda

Wydawnictwo Carta Blanca (grupa PWN)

Cena: 79,90 zł

Album wydany został dzięki staraniom Fundacji Sztuki Zewnętrznej.
www.fundacjasztuki.blogspot.com

Do nabycia:

Cały wieczór zorganizowała fundacja Urban Forms.

Polski Street ArtPolski Street ArtPolski Street ArtPolski Street ArtPolski Street ArtPolski Street Art
Zobacz też:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2011-03-04_19-12-01
Malarstwo Doroty Wójcik w Galerii Opus (foto)
004zona
Zona Marii Apoleiki (foto)
IMG_9988
MFSPiN: Mistrz-uczeń. Świerzy-Pągowski (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*