sipr140312-3186

W piątek, 13 marca o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert Al Di Meola – Beatles & More. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Di Meola”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie zaproszenie. Zabawę zakończymy w czwartek (12 marca), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, bilety otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od madziawol… misza…

Amerykański gitarzysta, który współpracował m.in. z: gitarzystą flamenco Paco de Lucią, gitarzystą jazzowym Johnem McLaughlinem, basistą Stanleyem Clarkiem, skrzypkiem Jean-Luc Pontym, pianistą i keyboardzistą Janem Hammerem, wystąpi przy Łąkowej 29 w marcu 2015 roku. Al Di Meola jest bardzo wszechstronny, sam mówił o sobie, że wiecznie poszukiwał stylu, w którym mógłby się spełniać latami. Zakres jego działalności był szeroki: od szaleńczych improwizacji, elektrycznych i rockowych projektów w stylu Beatlesów do muzyki latynoskiej, etnicznej, world music.

Meola rozpoczął muzyczną edukację w wymarzonym miejscu, jednej z najważniejszych amerykańskich uczelni jazzowych – Berklee School of Music. Długo tam jednak nie wytrzymał. Scena go wzywała. Jazzowe sesje w nowojorskich klubach były dużo bardziej obiecującą perspektywą niż siedzenie w szkolnej ławce. Jego kariera rozwijała się błyskawicznie, bo już od samego początku został członkiem legendarnej formacji Return to Forever, założonej przez Chicka Coreę. Potem przyszły czasy wielkiego tria razem z Paco de Lucią i Johnem McLaughlinem. Czasy wielkiej kariery muzycznej.

Zobacz także:

Johnny Winter w Klubie Wytwórnia (foto)

The Manhattan Transfer w Łodzi (foto)

The Holmes Brothers w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moral
Letnia Scena w Domu Literatury (zakończony)
5N2C6722_resize
Maria Peszek w Wytwórni (zakończony)
Wystawa impresjoniści i postimpresjoniści 3D (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*