DSC00110Już po raz dziewiąty, studenci i absolwenci łódzkich uczelni mogli spotkać się z pracodawcami naszego regionu, ale nie tylko. W hali Expo odbyły się bowiem 2 kwietnia Akademickie Targi Pracy. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce.

Dla wszystkich odwiedzających, targi są niezwykłą okazją do zapoznania się z rynkiem pracy, jak i nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Na targach pracy można zadawać pytania dotyczące wymagań względem kandydatów, procesu rekrutacyjnego, a także przebiegu ścieżki kariery. Można również zostawić swoje CV lub wypełnić formularz zainteresowania stażem bądź studencką praktyką.

Jak co roku, targi zgromadziły całą masę wystawców, którzy reprezentowali większość gałęzi przemysłu i gospodarki. Wśród firm znalazły się również przedsiębiorstwa zainteresowane pozyskaniem pracowników branży medycznej czy farmaceutycznej. Osoby, które ukończyły zarządzanie również nie mogły narzekać na brak wyboru wśród firm. Tylko humanistów odsunięto na nieco dalszy plan.

joomplu:69856

Akademickie Targi Pracy to nie tylko możliwość zwiedzania stoisk. Targi dają również możliwość udziału w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów- przedstawicieli różnych zawodów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i odpowiadają na pytania tych, którzy swoją karierę dopiero zaczynają. ATP to genialna inicjatywa dla tych, którzy już podczas studiów poważnie myślą o swojej przyszłości. Niestety, na kolejne takie spotkanie studentów i pracodawców dopiero za rok.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
13102012_023
Wystawa kaktusów i sukulentów (foto)
IMG_0426
5. urodziny Portu Łódź – dzień 2 (foto)
Sylwestrowe fajerwerki nad Manufakturą (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*