DSC0554727 marca 2012 w łódzkiej hali Expo miały miejsce Akademickie Targi Pracy. Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć na ogólnopolskim rynku pracy dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. W tym roku już po raz siódmy wydarzenie przyciągnęło wystawców z całej Polski, ze wszystkich branż, ale i masę młodych ludzi chcących zadbać o swoją zawodową karierę.

Głównym celem Targów jest zawsze ułatwienie kontaktu ambitnym, młodym ludziom z potencjalnym pracodawcą i faktycznie ten cel został w pełni wykonany. Kandydaci nie zawsze mają możliwość porozmawiania z pracownikami interesującej ich firmy, a tutaj mogą dowiedzieć się wszystkiego co ich interesuje. Jak donosi portal ATP przy okazji targów, studenci i absolwenci wszystkich łódzkich uczelni mogą poznać oczekiwania przedsiębiorstw w stosunku do swoich potencjalnych pracowników, a także kulturę organizacyjną panującą w danej firmie. Z pewnością ułatwi im to zdobycie wymarzonej pracy. Podczas targów zwiedzający mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z rekruterami oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące danej firmy. Podczas takich rozmów student i absolwent zwiększa swoje szanse na uzyskanie wymarzonego etatu.

joomplu:33699

Oczywiście stanowiska wystawców to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Podczas targów odbywały się również szkolenie, które były prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Warsztaty te poruszały przede wszystkim tematykę rynku pracy oraz rozwoju umiejętności takich jak: umiejętność negocjacji, autoprezentacja i inne.

Nie sposób było zliczyć stanowisk wystawców, ilości rozdanych ulotek czy gadżetów, jak również studentów i absolwentów, którzy przybyli we wczorajszym dniu do hali Expo. Najważniejsze, że Targi bardzo służą młodym Łodzianom i mamy nadzieję, że już za rok powrócą w jeszcze lepszej formie. Na pewno warto się tam wybrać, tym bardziej, że wstęp na targi był bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4261
Finał Latającego Domu Kultury (foto)
Co działo się w łódzkim ZOO w mijającym roku?
Muzeum Miasta Łodzi i zrewitalizowany ogród otwarte dla zwiedzających

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*