Akademia_AnimacjiPięć dwugodzinnych spotkań, dużo filmowej wiedzy i mnóstwo okazji do jej praktycznego wykorzystania. W sobotę, 27 stycznia, odbędą się pierwsze zajęcia trzeciej edycji Akademii Animacji. Początek zajęć w Muzeum Fabryki w Manufakturze o godz. 12.

Akademia Animacji to dwumiesięczny kurs filmowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7. do 13. roku życia, w trakcie którego każdy uczestnik zostanie zaangażowany w tworzenie filmu animowanego: od pomysłu po filmowe zdjęcia. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak tworzy się filmową historię i pisze scenariusz, nauczą się, jak projektuje się i buduje postaci oraz scenografię. Pracując jako scenarzysta, reżyser, scenograf staną przed szansą poznania filmowej kuchni i zakosztują pracy na planie filmowym. Kurs zakończy się uroczystą premierą animacji, stworzonej przez uczestników zajęć.

– Program kursu obejmuje: zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z językiem filmu (kadr, plan itp.), tworzenie słownika filmowego, naukę podstaw pisania scenariusza, tworzenie storyboardu, projektowanie postaci, budowanie scenografii, wprowadzenie do animacji poklatkowej, a także zdjęcia na profesjonalnym planie filmowym – tłumaczy Paulina Zacharek, ekspertka ds. edukacji filmowej. – Dwie edycje Akademii Animacji pokazały nam, że zainteresowanie tworzeniem własnych filmów jest aktualnie bardzo duże.

Na kurs składa się pięć dwugodzinnych spotkań, które odbędą się w Muzeum Fabryki (Manufaktura, ul. Drewnowska 58, wejście w pasażu przy Cinema City, II piętro) w soboty: 27 stycznia, 10 lutego, 24 lutego, 10 marca i 24 marca. Początek spotkań o godz. 12.00. Rekomendowany jest udział w całym cyklu zajęć, ale istnieje też możliwość uczestniczenia w pojedynczym spotkaniu. Na Akademię Animacji obowiązują zapisy. Aby zgłosić udział dziecka wystarczy wysłać e-mail na adres warsztaty @momakin.pl z datą zajęć, imieniem i nazwiskiem zgłaszającego i wiekiem uczestnika kursu lub skorzystać z formularza na stronie www.momakin.pl lub zadzwonić (790 244 817). Zajęcia są płatne. Karnet na cały kurs kosztuje 175 zł (wówczas koszt udziału w pojedynczym spotkaniu wynosi 35 zł). Bilet uprawniający do jednorazowego udziału w zajęciach to koszt 40 zł.

Organizatorem zajęć Akademii Animacji jest MOMAKIN, posiadający kilkuletnie doświadczenie w realizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
transatlantyk
Kolejne szczegóły PGNiG Transatlantyk Festival
botoks
Premiery kinowe – wrzesień 2017
watchdogs
Festiwal Objazdowy WATCH DOCS 2017 – Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*