Akademia_Animacji_1Dzięki dużej dostępności darmowych aplikacji na telefon, tworzeniem animacji poklatkowej może dziś zająć się każdy, nawet dziecko. Jednak od czego rozpocząć tworzenie swojego filmu? Dowiedzą się tego uczestnicy Akademii Animacji. Pierwsze zajęcia już w najbliższą sobotę, 21 października, od godz. 12.00.

Akademia Animacji to dwumiesięczny kurs filmowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7. do 13. roku życia, w trakcie którego każdy uczestnik zostanie zaangażowany w tworzenie filmu animowanego: od pomysłu po filmowe zdjęcia. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak tworzy się filmową historię i pisze scenariusz, nauczą się, jak projektuje się i buduje postaci oraz scenografię. Pracując jako scenarzysta, reżyser, scenograf staną przed szansą poznania filmowej kuchni i zakosztują pracy na planie filmowym. Kurs zakończy się uroczystą premierą animacji, stworzonej przez uczestników zajęć.

– Program kursu obejmuje: zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z językiem filmu (kadr, plan itp.), tworzenie słownika filmowego, naukę podstaw pisania scenariusza, tworzenie storyboardu, projektowanie postaci, budowanie scenografii, wprowadzenie do animacji poklatkowej, a także zdjęcia na profesjonalnym planie filmowym – tłumaczy Paulina Zacharek, ekspertka ds. edukacji filmowej. – Pierwsza edycja naszego kursu pokazała, że jest to wiedza, którą dzieci przyswajają bardzo chętnie i sprawnie.

Na kurs składa się pięć dwugodzinnych spotkań, które odbędą się w Muzeum Fabryki (Manufaktura, ul. Drewnowska 58, wejście w pasażu przy Cinema City, II piętro) w soboty: 21 października, 4 listopada, 18 listopada, 2 grudnia i 13 stycznia. Początek spotkań o godz. 12.00. Rekomendowany jest udział w całym cyklu zajęć, ale istnieje też możliwość uczestniczenia w pojedynczym spotkaniu. Na Akademię Animacji obowiązują zapisy. Aby zgłosić udział dziecka wystarczy wysłać e-mail na adres warsztaty @momakin.pl z datą zajęć, imieniem i nazwiskiem zgłaszającego i wiekiem uczestnika kursu LUB skorzystać z formularza na stronie www.momakin.pl. Zajęcia są płatne. Karnet na cały kurs kosztuje 175 zł (wówczas koszt udziału w pojedynczym spotkaniu wynosi 35 zł). Bilet uprawniający do jednorazowego udziału w zajęciach to koszt 40 zł.

Organizatorem zajęć Akademii Animacji jest MOMAKIN, posiadający kilkuletnie doświadczenie w realizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fabrykasztuki
Filmobranie 2010 – program pokazów
LAL.KA – Festiwal Animacji w Łodzi
hobbit_406
ENEMEF: Noc Hobbita

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*