aiesecCzwarta edycja projektu Host Family w Łodzi! To szansa dla łódzkich rodzin, które chciałyby spędzić kilka tygodni w towarzystwie młodych ludzi z całego świata, którzy przyjadą do Łodzi, aby prowadzić warsztaty w wybranych szkołach podstawowych, liceach i domach dziecka.

Host Family to jedna z inicjatyw międzynarodowej organizacji AIESEC prowadzonej przez studentów. Projekt skierowany jest do łódzkich rodzin, które chcą przyjąć pod swój dach naszych wolontariuszy – najlepszych studentów i absolwentów zagranicznych uczelni.

W ramach Międzynarodowego Programu Praktyk i Wolontariatów AIESEC, od ponad 30 lat do Łodzi przyjeżdżają wolontariusze m.in. z Chin, Indii, Egiptu, Ukrainy, Czech, Portugalii, Hiszpanii i Brazylii.

Udział w projekcie Host Family wiąże się z szeregiem korzyści. Rodzina, która będzie gościć u siebie wolontariusza, ma okazję zaprzyjaźnić się ze studentem z zagranicy, poznać kulturę jego kraju jak również zapoznać go z polskimi tradycjami. Codzienny kontakt z zagranicznym wolontariuszem jest okazją do podszlifowania języka angielskiego, a także do nauki innych języków. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej www.lodz.aiesec.pl. Wymagania dla rodzin goszczących to otwartość, posiadanie wolnego pokoju dla wolontariusza oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego przez przynajmniej jednego członka rodziny.

Projekt rozpoczął się 20 maja, udział w nim jest bezpłatny. Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu, Łukaszem Tarałą: hostfamilylodz@gmail.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
getto72_FHD
Łódź pamięta // 72. rocznica likwidacji Litzmannstadt Getto
ABC łódzkiej architektury w Centrum Nauki i Techniki EC1
ldzvideo
LDZvideo – przestrzeń kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*