janosikPrzez osiem dni marca w Łodzi i w okolicach realizowane będą zdjęcia do najnowszego filmu Agnieszki Holland. Ukryci opowiadać będą prawdziwą historię grupy lwowskich Żydów, którzy dzięki pomocy Leopolda Sochy przez 14 miesięcy ukrywali się w czasie II Wojny Światowej w kanałach.

 
I to właśnie łódzkie kanały, podziemną rzekę łódkę, będziemy mogli obejrzeć w czasie filmu. Dodatkowo zdjęcia realizowane będą przy ulicach: Wojska Polskiego, Włókienniczej i Nowomiejskiej oraz na terenie Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Obraz powstanie dzięki wsparciu i pomocy Łódź Film Commission.

Ukryci to koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska. Polskim producentem jest Studio Filmowe Zebra. Autorem zdjęć jest Jolanta Dylewska, reżyserka filmu Polin. Okruchy życia oraz autorka zdjęć do nagradzanego na wielu festiwalach filmu Tulpan. Główną rolę w filmie zagra Robert Więckiewicz. W Ukrytych wystąpią także m.in.: Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Julia Kijowska i Marcin Bosak. Ostatnim filmem Holland, który mogliśmy oglądać w kinach był Janosik. Prawdziwa historia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wfo
Weekend z Wytwórnią Filmów Oświatowych
Feliks Falk w Łódzkiej Alei Gwiazd (foto)
Gwiazdkowy prezent od Camerimage
1 Komentarz
  • Arcadious
    17 stycznia 2010 at 23:51

    Cóż, po Janosiku zdecydowanie przydałaby się rehabilitacja :/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*