Agnellus_smallŁódzki zespół śpiewający teksty wielkich poetów – m.in. Tuwima, Leśmiana, Białoszewskiego i Wojaczka. W 2012 muzycy wydali debiutancką płytę pt. Ballady i transe. Obecnie pracują nad kolejnym krążkiem, tym razem wyłącznie w oparciu o teksty Juliana Tuwima.

Do 2009 roku Agnellus znany był jako Agnes’band. Był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu „Apetyt na czytanie” w Łodzi, „Poezja na murach” w Dzierżoniowie, „Na moście” w Gryfinie, na festiwalu „Fama” w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu… Na płycie Macieja Zembatego pt. Piosenki z trumienki, również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).

Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Paweł Zawierucha – perkusja. W skład poszerzony wchodzą: Grzegorz Rogala – puzon, Rafał Hajdorowicz – instrumenty klawiszowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piotr_Pooz_Psychocukier
W ogniu pytań: Piotr Połoz (Psychocukier)
skubas_20131216_1381600815
Skubas – wywiad
Tune2
Tune – wywiad z zespołem (wideo)
1 Komentarz
  • 20 stycznia 2014 at 10:33

    bardzo fajna inicjatywa 🙂 pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*