okadka_pierwsza_strona_small_niedzielę, 28 października o godz. 20 w Studio Radia Łódź rozpocznie się koncert zespołu Agnellus. To pierwszy występ promujący debiutancki krążek grupy pt. Ballady i Transe. Właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa Dalmafon.

– W naszej muzyce chodzi o szczególnego rodzaju połączenie poezji i dźwięków, które prowokuje nowe sensy i tworzy specyficzną, osobną atmosferę – mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek lider zespołu Agnellus.

Agnellus znany jako Agnes’band w latach 2000-2009 był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach piosenki, m.in. na: Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory zespołu można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie oraz na: Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu „Apetyt na czytanie” w Łodzi, Festiwalu „Poezja na murach” w Dzierżoniowie, Festiwalu „Na moście” w Gryfinie, Festiwalu „Fama” w Świnoujściu.

Agnellus_small

Zespół współtworzą Agnieszka Nowak, Daniel Machoś, Tomasz Kowalski oraz Paweł Zawierucha.

Zobacz także:

Urodziny Tuwima: występ zespołu Agnellus (foto+wideo)

Agnellus – Puls Literatury (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kontrasty
Konkurs dj-i okręgu łódzkiego w klubie Kontrasty
inner
Innercity Ensemble w Art_Inkubatorze
paweldomagala
Paweł Domagała w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*