Agnellus_smallW niedzielę, 24 lutego o godz. 19 w Keja Pub rozpocznie się koncert zespołu Agnellus promujący ich płytę Ballady i transe. Wstęp wynosi 5 zł.

Obok Babu Króla, Fonetyki i Kutabuka, płyta Agnellusa to najlepszy album z poezją zeszłego roku. Mieszanka rocka, jazzu z akcentami folkowymi w nastroju niekoniecznie „lirycznym”, „różnorodna […] pełna eksperymentów, tych z poezją i instrumentalnych. Płyta zawiera zaskakujący zestaw tekstów. Znajdziemy w niej autorskie kompozycje do słów Tuwima, Leśmiana, Białoszewskiego, Twardowskiego, Wojaczka, a także Andrzeja Strąka, Marciusza Moronia, Rafała Maurina i Wojtka Kądzieli.

Agnellus (znany jako Agnes’band w latach 2000-2009) był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu „Apetyt na czytanie” w Łodzi, „Poezja na murach” w Dzierżoniowie, „Na moście” w Gryfinie, na festiwalu „Fama” w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu… Na płycie Macieja Zembatego pt. Piosenki z trumienki, również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).

W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu Ballady i transe, który został wydany nakładem wydawnictwa Dalmafon. Partnerami wydania są Fundacja Rozwoju Teatru „Nowa Fala” w Warszawie, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury w Łodzi.

– W naszej muzyce chodzi o szczególnego rodzaju połączenie poezji i dźwięków, które prowokuje nowe sensy i tworzy specyficzną, osobną atmosferę. – mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek liderka zespołu Agnellus.

Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Paweł Zawierucha – perkusja. W skład poszerzony wchodzą: Grzegorz Rogala – puzon, Rafał Hajdorowicz – instrumenty klawiszowe.

/fot. mat.pras.

Zobacz także:

Urodziny Tuwima: występ zespołu Agnellus (foto+wideo)

Agnellus – Puls Literatury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tbdll
Tres Botellas de la Leche i Origami w Krańcoofce
Plakat_Konc_Maly
Trzeci Oddech Kaczuchy w Teatrze Małym
Freedom Jazz Festival 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*