AGE – wywiad z zespołem (wideo)

agebandZałożony w 2007 band coraz bardziej rozpoznawalny jest na rodzimym podwórku. Już wkrótce AGE zaprezentuje się szerszemu gronu w Londynie i Liverpoolu. Zespół pojedzie tam ze swoją debiutancka płytą You Trust Me Enough.

Muzyka, aranżacje i brzmienie zespołu AGE są wynikiem mieszanki wrażliwości, sposobu myślenia o muzyce oraz umiejętności osób, które tworzą tę grupę. Angelika Kłaczyńska to szkolony, znany już szerszej publiczności głos, doskonały technicznie śpiew oraz własny styl, który z łatwością można usłyszeć i w melodiach, i w tekstach wokalistki. Łukasz „Rogini” Robakiewicz jest osobą odpowiedzialną za brzmienie AGE w największym stopniu – osadzone, groove’owe rytmy, uderzenia „zza pleców”, oszczędne przejścia i nowoczesne brzmienia bębnów są tym wszystkim, co dziś powinno charakteryzować perkusistę rockowego. Dorzućmy do tego zgraną z pulsem każdego utworu elektronikę, za którą również odpowiedzialny jest Rogini.

Kolejny instrumentalista to Łukasz „Jerzu” Jerzykowski – najbardziej charakterystyczna postać spośród młodych gniewnych łódzkiej gitary basowej. Czwarta osoba tworząca tę grupę to Jacek Wenclewski – gitarzysta ze „stajni” znakomitego pedagoga Konrada Jeremusa. Jest znany szerszej publiczności za sprawą solowych projektów, występów u boku czołowych polskich gitarzystów oraz działalności pedagogicznej na łamach czasopism muzycznych. W AGE odsłania zupełnie nową stronę swojej muzycznej osobowości.

AGE to nowoczesna muzyka rockowa – melodyjna linia wokalu, mocne riffy gitarowe, skuteczna sekcja rytmiczna oraz duża dawka elektronicznych brzmień.

Grupa niedawno zakończyła prace nad swoją debiutancką płytą You Trust Me Enough. – Na finał czekaliśmy ponad rok, ale dzięki temu kompozycje są dojrzałe, dobrze zaaranżowane i dobrze wyprodukowane. Kolejny krok to teledysk – mówią muzycy – Zdjęcia rozpoczną się prawdopodobnie już we wrześniu. Clip będzie obrazem do utworu wybranego na singiel promujący płytę – Violence.

Promocja debiutanckiej płyty będzie obejmowała także występy promocyjne w Wielkiej Brytanii w Londynie i Liverpoolu, gdzie AGE będzie grało dla nowej publiczności i przedstawicieli wytwórni muzycznych.

Zobacz także:

Juwenalia 2010 – występ AGE (wideo+foto)

Magister Ninja – wywiad z zespołem (wideo)

Tune – wywiad z zespołem (wideo)

2’Loan – rock z Łodzi (wideo)

Jeden komentarz do “AGE – wywiad z zespołem (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *