PINK7621Zapraszamy do Z innej beczki na kolejną odsłonę cyklu Tęgie Granie. Na scenie wystąpi Aga Derlak Trio. Start koncertu, 17 sierpnia o godz. 20. Wstęp wynosi 20 zł.

Aga Derlak Trio to laureaci nagrody Akademii Fonograficznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: fonograficzny debiut roku.

Aga Derlak to pianistka i kompozytorka. Kształciła się u mistrzów polskiej jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród, zdobywająca szerokie uznanie polskiej publiczności oraz środowiska jazzowego.

Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są kontrabasista Tymon Trąbczyński i Bartosz Szablowski – perkusja. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. bednarska). Zespół wykonuje przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone granie, choć nie brak im liryzmu. Na swoim koncie trio ma już najważniejsze nagrody jakie mogło zdobyć jako debiutanci, zostali: laureatami Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finalistami konkursu RCK pro jazz i znaleźli się w finale Czech Contest 2015. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival. Zespół ma na koncie również udział w festiwalu jazzowym „Jazz nad Wisłą”, „Hevhetia Festival” w Koszycach oraz Bratysławie, „Brno Jazz”, „Bielska Zadymka Jazzowa” oraz Jazz Camping Kalatówki.

Zespół w 2015 roku wydał debiutancką płytę “First Thought” sygnowaną przez słowacką wytwórnię Hevhetia. To wytwórnia wydająca takie gwiazdy jak m. in.: Paweł Kaczmarczyk, Michał Tokaj, Piotr Wyleżoł. Płyta zdobyła szereg pozytywnych recenzji w Polsce i za granicą. Pochlebne informacje o albumie ukazały się na łamach Jazz Forum, Jazz Press oraz brytyjskiego magazynu JazzWise. Najważniejszym wyróżnieniem albumu jest nagroda Polskiej Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
minetaur
Minetaur, The Artificer, Dziady Borowe w Andrzeju, nie denerwuj się
adijazz
Adi Jazz Festiwal 2014 – informacje
ronankeating2_sm
Ronan Keating kolejną gwiazdą Night of the Proms

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*