net1Zapraszamy na koncert bębnów afrykańskich „AfroGramy” do klubu Niebostan w środę 25 czerwca, o godzinie 19:30.

Impreza jest organizowana z okazji trzecich urodzin łódzkiej Akademii Rytmu Folk’n’Roll. Akademia została założona w 2011 roku przez Sylwię Walczak i jest to pierwsza w Polsce szkoła bębnów zachodnioafrykańskich prowadzona przez kobietę.

Na AfroGramy wystąpią studenci Akademii prezentując umiejętności gry na bębnach djembe zdobyte podczas nauki w  Folk’n’Roll. Po występie grup warsztatowych zagra wrocławski zespół Tiriba, który wykonuje muzykę perkusyjną inspirowaną tradycyjnymi rytmami z Afryki Zachodniej, nierozerwalnie związaną z niezwykle energetycznym tańcem

AfroGramy uświetni występ zespołu Dzikie Jabłka, który łączy rytmy pochodzące z Afryki Zachodniej z tradycyjną muzyką polskiej wsi. Zespół zdobył już wiele nagród. Jest laureatem XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2014, gdzie otrzymał nagrodę publiczności i III miejsce oraz zwycięzcą Dragon Folk Fest 2014 oraz konkursu „Scena Otwarta” w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” 2013 – za ogień i charyzmę, harmonię i spójność koncepcji w łączeniu kultur: słowiańskiej i afrykańskiej oraz powrót do idei folku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
malach
Małach & Rufuz w Scenografii
Szpaku w Teatrze Club
Kamp! w Soda Underground

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*