Aether i Runika, Nation of Wild w Magnetofonie

W piątek, 14 czerwca o godz. 19 w Magnetofonie rozpocznie sie występ formacji Aether promujący ich album „In Embers”. Poza tym na scenie pojawi się Runika oraz Nation of Wild. Wstęp: 20 zł.

Aether to polski zespół grający epic melodic death metal założony w 2015 roku. Inspiruje się m. in. Wintersun, Blind Guardian czy Wolfheart. Już od wydania pierwszego albumu EP „Tale of Fire” w 2016 roku grupa prężnie rozwija się na polskiej scenie metalowej, zdobywając bardzo dobre recenzje (Metal Temple 9/10, Folkmetal.pl 9/10, Kvlt.pl 8/10) oraz występując na jednej scenie z takimi zespołami jak Batushka, KAT, czy Percival Schuttenbach. Zespół zagrał ponad 40 koncertów klubowych na terenie całej Polski, trasę po Rumunii wraz z Blodiga Skald i wystąpił na poniższych festiwalach:
– Uwolnić Muzykę 2018 w Polsce (u boku Batushka, KAT i Doomas),
– Celtic Transilvania 2017 & 2018 in Romania (w 2018 jako jeden z headlinerów!)
– Rock’n’Iasi 2018 w Rumunii
– Folk Metal Pilgrims 2018 w Czechach.

Runika – Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.

Nation of Wild – „Szukam gitarzysty do zespołu. Sex, drugs & rock n’ roll. Wchodzisz w to?” I tak się zaczęło. W 2017 z inicjatywy Kacpra i Michała zaczął powstawać skład. Na wiosnę 2018 roku materiał na koncerty był skończony. Zespół zagrał dotychczas 22 koncerty zdobywając całą łódzką scenę undergroundową oraz grając w takich miejscach jak legendarne studio im. H. Debicha w Radiu Łódź czy supportując kanadyjski zespół Cauldron. Gramy to co nam w duszy gra – klasyczny hard/glam rock z nutą blues’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *